Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A pár hónapos cicám folyamatos...

A pár hónapos cicám folyamatosan remeg, panaszosan nyávog és az éjszaka folyamán alaposan összefosta magát. Mi lehet a baja? Tehéntejet iszik (az anyukáját elütötte egy autó) és a felkockázott párizsit is elfogadja. A testvérkéinek semmi baja nincs.

Figyelt kérdés

2015. aug. 21. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Pár hónapos cicának már lehet adni jóféle kölyöktápot. A tehéntejtől a legtöbb cica f*sik, ne add nekik. Vagy macskatápszert kell adni, vagy lehet laktózmentes cicáknak való tejet. De pár hónaposan már semmilyen tejre nincs szükségük, csak vízre inni.

A párizsi sem cicáknak való étel (megjegyzem, embernek sem). Vegyél nekik cicakaját, vagy etetheted hússal is őket.

Egyébként pedig vidd el dokihoz, mert ha remeg is, valószínűleg elég beteg lehet. Nehogy elpusztuljon, meg a tesói ne kapják el.

2015. aug. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem bolti tej, hanem valódi, a párizsit szeretik, semmi bajuk nincs tőle. Amikor a kapott kiscicákat tejjel itattuk, akkor a több éves macskánk is ivott velük és semmi baja nem lett.
2015. aug. 21. 09:21
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Néha azt hiszem, hogy ezeket a kérdéseket csak provokációnak teszitek fel.

Ma már nem hiszem, hogy van olyan ember, aki ne tudná, hogy a macskának nem jó, ha tejet adsz.

Tökmindegy, hogy boltit, vagy házit.

Ha meg beteg, még az állatorvos sem tudja diagnosztizálni, ameddig nem látja, nem hogy a GyK. közönsége.

2015. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A tehéntejtől fosta össze magát. Tökmindegy hogy bolti vagy házi, ne adj neki.
2015. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Állatorvos!!!
2015. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy attól van sajnos! :/ Pedig a tejtől eddig egyik cicusunknak sem lett baja... Vittük volna állatorvoshoz, csak az autónk nincs itthon, és a busz sem jött...de a délelőtthöz képest mostanra sokkal jobban van! :)
2015. aug. 21. 16:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik macska lesz ennyire beteg a tejtől, de hosszabb távon szinte egyik sem bírja.

Nem szabad nekik tejet adni.

2015. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A cica laktoz erzekeny, egyik macska az a masik meg nem. ha mindenaron akarsz neki tejet adni akkor cask Wiskas tejet adj az laktoz mentes. ha allandosul nela a hasmenes el fog pusztulni. a tobbieknek ha adsz tejet felesbe higitsd fel vizzel mert tul eros lehet nekik is a tej. de ennek aki erzekeny ne adj tejet mert el fog pusztulni.
2015. nov. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

3-as vegyél vissza az arcodból, jó? Én se tudtam sokáig, tutod nekem nem volt háziállatom sosem mert lófact nem értem a családban uh....Most vannak cicáim, most tanultam meg, hogy a tej nem tesz jót a kis gyomruknak.

Kőrdező, lehet kapni cicatejet, azt a legtöbben szeretik! :) Valamint a purinának vannak szuper száraztápjai fiatal cicáknak:)

És persze vidd el dokihoz biztos ami biztos:)

2015. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En mar tobb cicat felneveltem egeszen pici kortol. Hagyd a tehentejet es adj neki Wiskas tejet az valo a cicanak amelyik laktoz erzekeny.

Ha esetleg egeszen pici cicat (par napos ,csukott szemu stb) kell felnevelni az allatorvosnal kaphato nekik anyatejpotlo por amit fel kell higitani ra van irva hogyan es fel nevelheto a cica. az enyem 8 napos volt amikor megkaptam ugyneveltem fel. de a tehentejre sok cica erzekeny (nem mindegyik).

Megirnad mi lett a cicaddal?

2016. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!