Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vitapol Drops multi-mix...

Vitapol Drops multi-mix dzsungáriai törpehörcsögöknek?

Figyelt kérdés

Éppen polcfeltöltés volt a helyi kisállat-kereskedésben és rengeteg különböző magkeveréket, táplálék-kiegészítőt találtam dzsungáriai törpehörcsögök számára. A fent említett kiegészítő összetevői a következők:

38% tejtermék

35% cukor

9% növényi zsír

4% zöldség

3% olajos gyümölcs

1% gyümölcs

2,4% természetes vitaminok

Tapasztalataim szerint a hörcsögök könnyen elhíznak a gyorsan felszívódó szénhidrátoktól, pl a cukortól (mint az ember is), akkor szerintetek adhatom ezt a dzsungáriai törpehörcsögömnek?


2015. szept. 3. 18:54
 1/5 A kérdező kommentje:
A tapasztalataim szerint rész nem úgy értendő, hogy az én hörcsögöm hízott már el cukortól, ezt csupán más emberek és tenyésztők elmondásai alapján tételeztem fel.
2015. szept. 3. 18:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha egy marék mag van előtte, nyilván elhízik, de aki rendesen eteti, azé nem. :) Én Versele Laga márkájú tápot adok neki, eddig ez az egy volt olyan, amiben sem molylepke, sem kukac nem volt. Néha penészes keveréket is kifogtam, így én már csak ezt veszem. :)

9 éve dzsungitartó

2015. szept. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Sajnos most kellett kidobnom vagy 2 kiló összeválogatott hörcsögeledelt, miután gondosan elzárt dobozban egy szép kis molylepketanya kerekedett. Már olyan fokon bizalmatlan vagyok, hogy minden megy a fagyasztóba vétel után, csak hát a peték...
2015. szept. 3. 20:15
 4/5 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem, hogy a fent említett hörcsögtápod mellé használsz bármilyen kiegészítőt vagy magában is elég?
2015. szept. 3. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Versele Laga tápot vegyél, ilyet:


[link]


Ebbe garantáltan nem lesz molylepke. Fontos, hogy jó minőségű magkeveréket vegyél neki akkor nem lesz gond.


Kiegészítésként rengeteg dolgot vehetsz: szárított banán, borsószirom, gyümölcsös magos rudak...stb.


Ezt pl. nagyon szeretik a hörik, egészséges is a számukra:


[link]


Drops közül vannak olyanok is amikben nincsen cukor ezek az egészségesebbek a számára tehát:


[link]

2015. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!