Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a tengerimalac helyes...

Mi a tengerimalac helyes táplálása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy malackák, de minden oldalon csak azt lehet olvasni mit ehet. De én arra lennék kíváncsi, hogy mi a táplálás menete? Mennyi gyümölcs vagy zöldség egy nap? Tápot kell e adni, ha igen akkor mennyit?

Köszi előre is a válaszokat


2015. szept. 9. 06:57
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Először is, egy malackát nem jó tartani, minimum kettőt tarts, vagy inkább hármat! Nagyon társas lények, mellesleg sokkal szórakoztatóbbak ketten, amit egymással művelnek. Egyedül depressziós lesz a malac, és könnyen megbetetgszik, elpusztul.


A táplálásról így 15 év malactartás után az a véleményem, hogy nagyon elrontani nem lehet. Kicsit minden malacnak más az ízlése.

A lényeg, hogy szénát reggel meg este is adj neki, ez a fő táplálék. Sajnos csak rossz minőségű szénát lehet kapni lassan már mindenhol (tele szeméttel, poros, stb), emiatt érdemes nekik naponta adni egy kevés tápot is, ami lényegében préselt széna némi adalék vitaminnal.

Én nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt adok nekik, van olyan malac aki a paprikáért öl, van aki a szilváért, van az uborkás malac, stb. De sokféle zöldséget, gyümölcsöt imádnak.


A mennyiségekről...

Széna: kitapasztalod, mennyi fogy el. kb egy marékkal alkalmanként. Lényeg, hogy sokat ne legyenek széna nélkül.

Táp: 1 diónyi / nap / malac

Zöldség: kb 10 deka naponta. Nem érdemes mérni, csak kb-ra mondtam. Ez mondjuk egy fél almányi mennyiség, ami több kisebb adagból is összeadódhat.


VÍZ: max. két naponta cseréld, de minden reggel-este ellenőrizd, hogy van-e elég a tartályukban. Meleg napon egy malac simán megiszik 2 deci vizet is akár.

2015. szept. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2015. szept. 9. 12:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Széna mindig legyen előttük. Ha szerencsés vagy, tiszták lesznek és nem rángatják le maguk alá, ill. nem válogatnak (az enyéim igen :D), és akkor nem fogy olyan gyorsan.

Zöldségből, gyümölcsből minél kevesebb. Én este 1-2 karikát szoktam nekik adni, de lehet napi kétszer is, lényeg, hogy 4-5 karika/alkalom/malacnál több ne nagyon legyen, mert hatalmas tápértéke nincs, inkább olyan nasi nekik, viszont a sok zöldségtől hasmenésük is lehet, a gyümölcs pedig hizlalhat. Illetve vannak olyan zöldségek, amiket csak ritkán és kis adagban szabad adni, mert pl. vesekövet okoznak, ezeket megtalálod Gemon oldalán.

Tápból egy marékkal mehet nekik minden nap egyszer.

C-vitamint is kell nekik adni rendszeresen. Humán patikában lehet kapni Cebiont, amit kb. minden nap vagy minden második nap kell a zöldségre csöpögtetni. Állatkereskedésben lehet kapni Versele-Laga C-vitamin cseppeket, ezt elég heti 1-szer.

Amit én még javasolnék, az valamilyen probiotikum, pl. BioLapis vagy Gastroferm, én ez utóbbiból szoktam egy csipetnyit rakni a kajájukra minden nap, hogy jó legyen az emésztésük.

2015. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!