Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt párban vagy magányos...

Hörcsögöt párban vagy magányosan ajánlott tartani?

Figyelt kérdés

Még nem volt hörcsögöm, de szeretnék ezért jótanácsokat kérnék , mit szabad és mit nem .

Köszi előre is.



2015. szept. 14. 15:37
 1/9 anonim válasza:
0%
Nekem volt párban és külön is. Nekem külön tovább élt, de a boltosok azt javasolják, hogy párban őket
2015. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

ha sokat foglalkozol vele, magányosan is lehet, de akárcsak a tengerimalacokat, érdemes lánypárban venni, ha nem akarod szaporítani őket, vegyespárban, ha sok kis rágcsit szeretnél, és fiúpárban, ha bunyót akarsz látni.

A hörcsög egyébként a tenegrimalacnál sokkal jobban tűri a magányt, ha elég játéka van.

2015. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

A szomszéd kisvárosban élő kisállat-boltos azt mondta,hogy magányos állatok,ezért érdemes egyedül tartani őket..


Saját bőrömön tapasztaltam.. Nekem egy pár éve volt két db hörcsögöm,egy fiú és egy lány.. Egy alkalommal összeverekedtek,és a fiú hörcsög kiharapta a lány oldalát,aki másnap elpusztult.. :( Tehát nem szeretik a társaságot.. :(


OFF.. És milyen hörcsögöt szeretnél? :) Szíriai aranyhörcsög,esetleg dzsungáriai törpehörcsög? Netalántán Roborovszkij-törpehörcsög?

2015. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Figyelj nekem réggeben párban voltak.Most egyedül,de mindenképpen jobb ,ha párban van.
2015. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
100%
Az összes hörcsög többé-kevésbé magányos állat. Az ellenkező neműek is csak szaporodási időben keresik egymást. Néha sikerül őket csoportban is tartani, de sokkal gyakrabban lesz vérengzés a vége. A hörcsögök territoriális állatok, nem igénylik a társaságot!
2015. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Arany hörcsögöt és dzsungáriai törpehörcsögöt is CSAK ÉS KIZÁRÓLAG EGYEDÜL LEHET TARTANI! (ezek vannak kisállat kereskedésekben is) Előbb utóbb meg fogják ölni egymást, ha testvérek, ha öribarik, ha anya-lány, ha együtt nőttek fel stb. De ha nem hiszel nekem akkor kérdezz meg egy tenyésztőt, ő is ugyanezt fogja mondani.

Ha párban szeretnéd tartani campbell és roborovszki törpehörcsögök közül tudsz választani. De őket is csak egyneműekkel szabad együtt tartani.

2015. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül kell őket tartani, mert végzetes sebeket ejthetnek egymáson, megölhetik egymást!! Amikor még nem tudtam akkor én is pórul jártam: 2 lánytestvért együtt tartottam és az egyik kiharapta a másik szemét és állandóan verte! Azóta nem tartok együtt hörcsögöket! 3 aranyhörcsögöm van, de mindegyik külön ketrecbe! Elég ha te foglalkozol vele, minden nap vagy fél órát legyen szabadon is.
2015. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

9 éve vannak dzsungijaim, számos tenyésztővel tartom a kapcsolatot. A hörik magányos állatok. Akármilyen jóban vannak kicsiként, előbb-utóbb súlyos verekedés lesz a vége az együtt tartásnak.

A tenyésztők nyilván azt ajánlják, hogy egyedül tartsd, mert nekik fontos, hogy jó helye legyen.

Ezzel szemben a kereskedésben az eladónak fogalma nincs semmiről, és elhiteti Veled, hogy párban jobb nekik, mert így ő több pénzt zsebel be.

Hallgass ránk, tartsd egyedül!

2015. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csakis egyedül. Volt többször is hörcsögöm,de mindig egyedül tartottam, szép sokáig éltek, bár sosem volt partnerük.
2015. szept. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!