Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert nem szelid a törpenyulam?

Miert nem szelid a törpenyulam?

Figyelt kérdés
Egyhete van nalumk es meg mindig fel tőlem finosagokkal etetem kiengedem a ketrecéböl igazan jo elete van megis fel . Elfut . Ha az ölembe akarom venni ugy elbujik mintha az elwte mulna rajta
2015. szept. 17. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Után kellet volna olvasni a nyulak viselkedésének! Zsákmányállat, teljesen normális, hogy egy hét után nem kezes.
2015. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de az lesz valaha ?

már nagyon bosszant csak a munkámm van vele :( takaritas utana stb) és teljesen bizalmatlan néha még támad is többször megharapott már

2015. szept. 17. 09:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy hét után mit vársz? Egy hét az semmi. Volt olyan nyuszim, aminek csak egy év után sikerült elnyernem a bizalmát. Bár igaz, olyan is volt, ami az első perctől kezdve bújt hozzám, a kezemből evett.

Nagyon sok múlik azon, honnan hoztad, hogy ott mennyit törődtek vele. Amelyik nyuszinak az emberekkel nincs jó, ill. nincs semmilyen tapasztalata, nehezebben válik szelíddé.

Ha türelmes vagy és megfelelően bánsz vele, sikerülni fog a jó kapcsolat kialakítása. Amennyiben idáig nem úgy kezelted, ahogy kellett volna, ez jóval hosszabb időbe telik majd.

Nézzük, hogyan kellett volna idáig cselekedned vagy inkább nem cselekedned:

Mikor hazahozod, 1-2-3-4-5 napig ne nyúlj hozzá. Tedd a helyére, hagyd, hogy megszokja az új környezet. Ha úgy látod, már teljesen feloldódott, hozzászokott a sok változáshoz, akkor kezdhetsz vele foglalkozni. Addig azonban csak etesd, ne simogasd, ne akard felemelni, ne bámuld stb.

Akkortól már alkalmas a nyuszi számára, onnantól igyekezz minél több időt eltölteni vele. Ne simogasd, ne piszkáld, egyszerűen csak ülj mellette, hadd szokja a jelenléted.

Később próbáld finom falatokkal magadhoz csalogatni. Érd el, hogy a kezedből egyen. Ez némelyik nyúlnál gyorsan megy, némelyiknél csak sokára sikerül.

Utána jöhet a simogatás. Mikor finom falatot kap, próbáld megérinteni óvatosan, lassan, úgy, hogy lássa a kezed közeledtét. Mindig próbáld újra, egyre többször, egyre többet, később étel nélkül is. A félősebb nyusziknál nagy kitartás kell a simogatás eléréséhez, de sohasem lehetetlen.

Fontos az is, hol simogatod. Ez egy jó ábra: [link]

Mikor közeledsz hozzá, kerüld a hangos zajokat és a hirtelen mozdulatokat, ezektől általában megijednek.

Ha elfut, ne menj utána, hagyd békén, ne "üldözd". Próbálkozz addig, amíg már nem fut el.

Ha látod, hogy nem akarja, esetleg rádmordul vagy ilyesmi, akkor is hagyd, később próbálkozz.

Felemelni, ily módon az öledbe venni ne nagyon akard. Csak végszükség esetén szabadna, mert a nyuszik 95%-a retteg tőle. Zsákmányállatok. Ha az ember 100x felveszi és 100x nem történik vele semmi, akkor sem verődik ki belőle az ösztön, hogy ez egy támadás. Mint amikor a sas megragadja. Ők nem emelgetni való állatok. Nagyon ritka, ha nem félnek tőle. A legtöbb esetben kapálóznak, menekülni próbálnak, máskor egyszerűen nyugton maradnak, lemerevednek, nem csinálnak semmit, de ettől még nagyon félnek. Előfordul, hogy felemeléskor vagy amikor azt hiszik, hogy ez fog következni, támadnak.

Például az egyik nyuszimat mindig a nyakszirtnél fogva emelték fel. A mai napig nagyon fél, ha a nyakához érek, bár már nem fut el. Eleinte már akkor elbújt, mikor csak a kezem a nyakához közeledett.

Ha valamiért mégis muszáj felemelni, akkor mindenképp úgy tedd, hogy a lába alól ne veszítse el a talajt. A törpék sokszor elférnek a tenyerünkön, karunkon, így őket teljesen jól fel lehet emelni úgy, hogy a talpaik alatt érezzék a szilárd talajt. A nagyobbaknál (meg természetesen a törpéknél is alkalmazható) a legjobb a mellkas-fenék fogás. Ekkora a súly nagyobb területen oszlik el, nem fájdalmas. Az egyik kezed a nyuszi hasa alatt told át, tedd a mellkasára. Próbáld minél nagyobb területen fogni és ne nyomd meg a hasát. A másik kezed a feneke és/vagy a hátsó talpai alá tedd. Vigyázz, a nyuszi érzékeny és a csontjai vékonyak, tehát a mellkasát se nagyon nyomd meg.

Más módok is vannak még a felemelésre, amik egész jók, de én ezt ajánlom. Amit mindenképp kerülj, az a fül, nyakszirt, lábak fogása.

2015. szept. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, egész életében lesz vele munkád, ugyanis egész életében TE takaríthatod. Ez ilyen. Törődj bele, vagy add olyannak, aki jobban bánna vele.
2015. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keress neki másik, nyuszihoz értő gazdát. Hát hogy írhatsz olyat, hogy csak a munkád van vele??

És ha öreg lesz, és maga alá pisil folyamatosan, akkor megint csak idegesíteni fog?

2015. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg a következő kérdésekért, ha esetleg sértőnek éreznéd :


Hány éves vagy?

Volt valaha is háziállatod?

Ha te szeretted volna a nyuszit, akkor mennyi idő volt, míg ezt eldöntötted? Három másodperc, vagy esetleg három óra, mialatt utánanéztél nagyjából mindennek, ami a tartásával kapcsolatos?

2015. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

25 vagyok , mezőgazdasággal foglalkoznak a szüleim , lóvaktól kezve kutyán és tyúkon át tehenünk de még disznóink is vannak, én elköltöztem féléve otthonról és hihetelenül nagy igényem, van állatra bármilyenre , kivéve a macskákat azt nem szeretem , kutya az mégiscsak nagyobb felelőség és még csak ideiglenesen vagyunk ebben avároisba jövőre tovább költöznénk , zsoval kaptunk egy lakásba való nyulketrecet majd másnap felajánlottak egy törbe oroszlűnfejűt. így lépett samu az életünkbe.

és igen az ember önző és állatot hobbiból kedvtelésből vagy haszonból tart. de egy nyul ami menekül ha meglát hát az nem épp hobbyállat

2015. szept. 29. 15:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen igazán tudhatnád, hogy nem minden állat (különösen akkor, ha olyan típusú, mint a nyúl) fogad rögtön legjobb barátjává. Ha ennyire türelmetlen vagy, hogy már egy hét után feladnád, akkor a gyerekvállalásra sem biztatnálak még... Mindenesetre tudom ajánlani a nyuszis csoportokat, ahol talán találsz neki új, normális gazdit szegénynek.
2015. szept. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem értem hogy jön ide as gyerekvállalás, eszem ágában sincs gyereket vállalni mindössze 25 évesen ...
2015. szept. 29. 23:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak azért említettem, mert a gyerekvállalás ennél százszorta nehezebb. Sokkal-sokkal több türelmet és "munkát" igényel és hidd el, abban sem lesz mindig köszönet. 25 évesen egyébként egyáltalán nem lennél fiatal hozzá, sőt! Ezt mondják a legideálisabb kornak hozzá, de nyilván butaság lenen azt gondolni, hogy mindenki ugyanolyan tempóban fejlődik.


Egyébként egyáltalán nem sértésnek szántam, úgyhogy remélem nem veszed annak. A továbbiakban nem is szándékszom már a kérdéshez írni, hisz amit tudtam, azt hozzá tettem a témához, offolni pedig (pláne, ha nem nyuszis a téma) nem szeretnék.

2015. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!