Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy nyúl, kettő vagy több?

Egy nyúl, kettő vagy több?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 13:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Hobbi célból persze.
2015. szept. 21. 13:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek szaporák ám,hobbiból...
2015. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

HA kettőt veszel egy fiút egy lányt, akkor abból hamar lesz több és több és...

Esetleg egy nyuszi, és mellé egy tengerimalac például?

Vagy csak egy nyuszi, én inkább ezt javaslom.

2015. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En anno kaptam kettot. Az udvaron tartottam oket. Nemsokara mar ebbol volt zsebpenzem, oly szaporak voltak :D
2015. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Három. ;)

Mindegyik lány, vagy egy fiú és két lány variáns. A hímet érdemes ivartalanítani, nem csak a szaporulat miatt, a viselkedése is jobb lesz és nem fog jelölni.

2015. szept. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is te kérdezted?

[link]

Csak azért, mert a kérdés ugyanez és nem rég lett kiírva. Tegnap is valaki "kutatást" végzett, hogy a nyusziknak jó-e a séta. Megkérdezte itt és a német GYK-n.

Mindenesetre az eddigi szavazatok szerint a kettő nyuszi a legjobb.

1 nyúl: 0%

2 nyúl: 66,7%

több nyúl: 33,3%

A német GYK-t félretéve az én személyes véleményem, hogy minimum kettőt tarts. A nyuszik társas lények, a magyar közhiedelemmel ellentétben nincsenek meg egymagukban, FAJtárs kell nekik. Tehát itt rögtön reagálnék a 13:16-os válaszára: tengerimalaccal NEM tartunk együtt nyulat! Például itt kifejtettem miért: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7119283-t..

Két nyúl esetében vagy két nőstényt vagy egy bakot és egy nőstényt vegyél. Nem értem, miért nem gondol soha senki arra, hogy ivartalanítani is lehet őket. Két különböző nemű általában mindig jól kijön egymással, szerelem első látásra. Ilyenkor a bakot kell mindenképpen ivartalaníttatni (vagy mindkettőt), de semmiképpen sem a nőstényt úgy, hogy a bak ivaros marad. Két nőstény is békében éldegél, jó barátnők, miután lerendezték a rangot. Két bak tartása viszont többnyire halállal végződik.

Egyébként ha van elég helyed, pénzed, akkor a nyuszik részéről talán a csoportban tartás a legjobb, hiszen a vadonban is így élnek. Hogy ilyenkor a nemeket hogyan érdemes felosztani, az egy bonyolultabb téma, attól függ, hány nyúl van, most nem sorolom föl az összes opciót.

2015. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 nyuszi, mindkettő ivartalanítva. Egy nyuszi magányos lehet, enyém is az volt, hiába foglalkoztam vele napi több órát (lényegében délután 3-tól éjfélig együtt voltunk, együtt tanultunk, stb). Amióta van társa, azóta nem magányos, nem unatkozik annyit.


3 nyuszi meg már sok, én legalábbis nem tudnék 3 nyuszival elegendőt játszani, simogatni

2015. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!