Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak vele? Mit tudok...

Mit csináljak vele? Mit tudok tenni, hogy életben maradjon?

Figyelt kérdés
Tegnap megszült a nyuszink. 3 kisnyuszija van. az egyik jóval gyengébbnek tűnik, ma este nem is szopizott. Végül megfogtam, és megpróbáltam rátenni az anyja cicijére, keres, meg is találta, de nem szopizott. "Sírdogál", gondolom éhes. A többiek pocakja csurig van. Tápszert meg lehet próbálni? Ha igen, akkor hol tudok ilyenkor beszerezni?
2010. márc. 13. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek elkeseríteni, de sztem semmit. Pár éve találtam a kukában két újszülött kismacskát. Táppal etettem őket 3 óránként, melegítettem vízespalackot, hogy ne fázzanak, megtettem mindent, de csak 3 hétig éltek. Huszonévesen úgy sírtam, mint egy taknyos kölyök, életem egyik legfájdalmasabb emléke.
2010. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos lehet hogy rendellenességel született, és nem is tud szopizni. Ezt csak állatorvos tudná megmondani.
2010. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jajj:( nagyon sajnálom szegényt:( át tudom érezni:(

az én nyuszim most halt meg:( valamiért nem tudott megszülni,egyik nap még semmi baja nemvolt másnap reggelre meghalt:'(

2010. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gyerekkorom óta voltak/vannak állataim. Macskát/kutyát sikerült többször felnevelnünk, már 9 évesen is segítettem. Sajnos egyszer ez nem sikerült és engem is nagyon megviselt. Mi is talált cicákat próbáltunk felnevelni, de egy hét után elpusztultak. :(


Nyuszim 1 éve van, szülése még nem volt, így náluk nem tudom hogy zajlanak a dolgok az ellés terén. Már végigolvastam egy csomó cikket és fórumot. Ott találtam egy tenyésztő hozzászólásai között, hogy ha más nincs, akkor fogjuk le a nyuszit. Ez megtörtént, de így sem tudott szopizni. Ezért hozzányúltam, és szintén a kommentek között olvastam, hogy tejet és vizet kell forralni, fele-fele arányban vegyíteni, langyosra hűteni és pipettával, vagy fültisztító pálcikával kell megpróbálni megetetni. Pici fecskendő és fülpálcika segítségével sikerült picit etetnem. Anyuka remélhetőleg nem fogja bántani, megszagoltattam vele mikor visszatettem az alomba és megnyalogatta. Remélem nem lesz baj.


A válaszokat köszönöm. Azért még szívesen veszem a jótanácsokat.

2010. márc. 13. 23:35
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Hozzászóló!


Részvétem a nyuszid miatt.

2010. márc. 13. 23:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha komolyan végig akarod csinálni vele, ne sima tápszert adj neki, hanem speciális macskatápszert (kisállatkereskedésben lehet venni).

Én szorítok nektek! :)

2010. márc. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Remélem sikerülni fog felnevelni:)

Sok szerencsét hozzá!

majd írj hogy hogy álltok:)

2010. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Sajnos nem jártam sikerrel. Két nyuszkó meghalt. :(

Az egyiket sikerült újraélesztenem, de sajnos nem maradt meg. :((((

Remélem az egyedül maradt nyuszkó megmarad. Őt szoptatja rendesen az anyuka, a többit nem etette. :(

2010. márc. 16. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!