Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék pár jó tánácsot...

Szeretnék pár jó tánácsot kérni, vadászgörény tartásárol?

Figyelt kérdés

Mekkora ketrec kell neki?

Mennyi hús? Stb..

És másik vadászgörény kell melé vagy el van magában is.? Minden jó tánácsra kiváncs vagyok..! :)



2015. szept. 24. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Először nézz körül a neten, mert egyben ezt leírni sok lenne. Kiindulásnak az mvk.hu megfelelhet, elég sok infót összeszedtek, de természetesen egy oldalról tájékozódni kevés.


Ketrec: legalább egy (mások szerint fél) négyzetméter alapterületű, legalább 60 centi magas. A ketrec mérete a görények számától is függ, én azt javaslom, nézesgesd a Ferplast Furet termékek méreteit, nagyjából ez legyen az irány. (Nem feltétlenül kell ez a márka.) Azt hiszem, az XL méret az ideális egy vagy két görénynek. Fontos, hogy a rácstávolság legyen megfelelő, ne túl nagy (ki tud mászni). Nyúlketrec általában a mérete miatt nem megfelelő, de ha találsz elég nagyot, akkor a rácstávolságra figyelj. Emlékeim szerint a patkányok számára ideális 1,5 centis rácstávolság görényeknek is megfelelő. Ezért amúgy patkányketrec is szóba jöhet, illetve mókusketrecet is lehet kapni hasonlót.

Ha már ketrec, a fa felületekkel óvatosan - érdemes szövettel bevonni, ha van. Mindenképpen olyat válassz, aminek magas falú, műanyag, egyrészes alja van, amiről a ketrec levehető, hogy tudd takarítani. A rácsozat vízszintes legyen, azon is szeretnek mászkálni néha. Ha lehet, próbáld ki, hogy rendesen befér-e a kezed az ajtón, minden sarkot elérsz stb.


Hús: amennyit megeszik. Testtömegtől, nemtől és étkezéstől is függ, ha mellette etetnél táppal, kevesebb húsra van szüksége, más típusú húsokból más mennyiséget tud megenni. Ez tapasztalat dolga, egy filigrán nőstény kevesebbet eszik, mint egy hatalmas hím. Életkortól is függ, mennyit eszik (kölyökként például félelmetes, mennyit tudnak enni).


Kell-e társ: nem árt. Ha egyedül van, te pótolod neki a társat is, tehát többet kell vele foglalkozni - de ha van mellette egy másik, akkor is rengeteg törődést igényelnek. Megfelelő játékidő esetén egyedül is tartható.

2015. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen..! És a hús milyen lehet nyúl, csirke, disznó,szarvasmarha, szoval mindegy milyen?!
2015. szept. 24. 18:38
 3/5 A kérdező kommentje:
ja és 2db görénynek egy hétre hány kg-am hús kell?
2015. szept. 24. 19:15
 4/5 anonim válasza:

Én most nem olyan rég találtam egy honlapot, ahol ezek részletesen le vannak írva.

[link]

Itt én minden kérdésemre választ kaptam, de mailoztam is azzal aki írta, és nagyon sok információt kaptam Tőle.

Ajánlom neked is, olvass bele szerintem érdemes.

2015. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké! Nagyon szépen köszönöm. :)
2015. szept. 25. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!