Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy vadászgörényt...

Kovács Christof kérdése:

Szeretnék egy vadászgörényt de anyukám nem engedi, hogyan tudnám meggyőzni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonainknak is vannak göriejik es nagyon meg tetszettek. Hogyan tudnám anyukámat meggyőzni? 14/F

2015. szept. 11. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen állatom, (nyusziaim, cicám és hörcsögöm van), de ha jól tudom elég macerás a tartásuk. Mint minden állat bevállalása előtt, először olvass utána mindennek (jelen esetben) a görényekkel kapcsolatban. Ha ezek után még mindig úgy érzed, hogy képes lennél minden feltételt megteremteni egy göri számára, beszélj róla Anyukáddal. Kérdezd meg udvariasan, hogy Ő miért nem szeretne, Te pedig mond el, hogy miért szeretnél. De ne azt mond, hogy "hát...izé..mert olyan aranyosak, nagyon tetszenek"...stb. Ez nem válasz! Beszélj Anyukádnak a tartásáról, olvass róluk sokat, nézegessetek együtt képeket. Ha nem hallgatna végig, írhatsz esetleg Neki egy levelet is, de nagyon fontos, hogy mindig légy Vele kedves, megértő, hallgasd meg, akkor Ő is komolyabban vesz majd Téged.

Ha pedig semmiképp nem engedi, nem tudsz mit tenni sajnos. Amíg a szüleid tartanak el, tanulsz, addig rájuk vagy bízva, így ennyiben befolyásolhatnak.

Én drukkolok Neked! :)

13/l

2015. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2015. szept. 11. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy a göri nem kifejezetten büdös, viszont van egy jellegzetes szaguk. Ha lakásban tartod

szinte mindened átveszi az illatát.

2015. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt görényünk, kb egy évig. Kell neki egy külön WC helyiség, amit körülbelül 3-4 óránként tisztítani kell. Ki lehet őket venni, egyébként nagyon aranyos állatok, ha megszelídítetted, mert különben harapós. Kiveszed, dobálod őt az ágyra, nagyon cuki. Viszont ivartalanítani kell xy éves koráig, mert különben elpusztul.
2015. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok :)
2015. szept. 20. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Anyukád érveit kéne tudni, miért nem akar. (Beszéltél vele, vagy csak úgy gondolod, hogy nehezen meggyőzhető?) Általánosságban érvelhetsz a görénytartás mellett, ha tudod, mivel jár. Ha valami kimondottan zavarja, mondjuk a szag, vagy macerás görénybiztossá tenni a lakást, akkor a net mellett és javasolnám azt a bizonyos rokont felhívni, hogy vele együtt beszéljétek meg, mennyire zavaróak ezek a problémák. Ha anyukád is érzi, hogy mondjuk a szaguk nem vészes (általában... az ivaros hímnek lehet erős, az jelölhet is, meg a büzzentés sem kellemes, és valaki nem bírja a pézsmás bundaszagot sem), könnyebben jutsz vele dűlőre. Ugyanígy, ha látja, hogyan kell görénybiztossá tenni a lakást, mire kell figyelni, el tudja dönteni, hogy belefér-e a keretbe egy görény, vagy nem.

A másik a költségek kérdése - tudnád vállalni? Vagy anyukádnak kell végül eltartania? Az orvosi költségek magasak, az ivartalanítás majdhogynem kötelező (nősténynél az, hímnél erősen ajánlott), a ketrec ára még akkor is húzós, ha saját magad készíted. Van erre pénzed? Mivel fiatal vagy, diákmunka nem jöhet szóba, így ez komoly probléma lehet, ha anyukád drágállja a költségeket.

Azt megígérheted, hogy a gondozás maximálisan a te feladatod lesz, neveled rendesen, ha nem sürgős orvosi ellátás szükséges, akkor te viszed állatorvoshoz is (remekül szállíthatóak BKV-n, a boxuk csomagnak minősül), takarítasz utána stb. A takarítás kapcsán akár ki is takaríthatod a lakás többi részét, ami minden anyuka szemében jó pont. :)

Illetve kérdés még, hogy mik a terveid a jövőre nézve. Ha más városban kívánsz továbbtanulni, abból gond lehet, kollégiumban nem engednek állatot. Vagyis anyukádra marad a görény. Ezek az állatok sokáig élnek, 5-10 évig (6-8 az átlag) felelős vagy érte. Egy költözés mindent boríthat. Ezt is meg kell beszélnetek otthon.

2015. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem engedte,de ismerem anyumat és tudtam,hogy eleinte nemet mond,de amint meglátja,meglágyul a szíve :) Így is történt. De nem biztos,hogy a te anyud is így reagálna,ha hazaállítanál egy görénnyel.

A másik,hogy én 19 vagyok és diákmunkázok,havi 30-at minimum keresek (nettó). Így én a saját pénzemből fedeztem minden költségét és mivel jövőre az állatorvosira szeretnék menni ami mellett nem fogok tudni dolgozni,majd a zsebpénzemből gondozom,ha anyum nem akar majd beszállni.

De a te korodban ez macerás. Ugyanis ha anyud nem szeretne erre költeni,akkor nem fog,nem tudsz mit csinálni. Bár nem írtad,hogy milyen okból nem engedi,ezt azért jó lenne tudni.

2015. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!