Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A horcsogom alig eszik nem...

A horcsogom alig eszik nem tudok neki mit adni mert csak a napraforgot szereti. Nem lesz semmi baja ha csak napraforgon fog elni ha igen akkor mivel probalkozzak mit szeretnek a korik? De eves hejett rengeteget iszik.

Figyelt kérdés
Elore is koszi
2008. szept. 9. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Minél többfajta hörieledelt adj neki hátha megszereti az egyiket. Ha nem akkor a napraforgó mellé mindig adj gyümölcsöt/zöldséget.. sajtot.. A vizét minden nap cseréld ki, legyen friss. Ha megszereti az egyik hörieledelt persze akkor is kell vizet cserélni és gyümölcsöt adni nekki..

Szivesen a válasz.

2008. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy próbálj ki többféle hörieledelt. Van ilyen felakasztható rúd is, amire jól rá vannak ragasztva a magok, azt az enyém nagyon szereti. Gyümölcsöt, zöldséget pedig mindenképpen adj, mert a C-vitamin hiánya skorbuthoz vezet. Ha nem adsz neki gyümit, azért iszik olyan sokat. Az enyém pl. semmit sem iszik, mert elég lédús gyümit kap. Imádja pl. a pitypangszárat és virágot, útifüvet, tyúkhúrt, lóhere virágát. Megkínálhatod ilyenekkel is. Ill. lehet kapni a kisállatboltban nekik való lisztkukacot, sáskát (az állati eredetű fehérje is nagyon fontos). Én mondjuk nem szoktam venni, hanem szöcskét meg sáskát fogok neki. Ha látnád, micsoda élvezettel veti rá magát! :D Az olajos magvakból (szotyi, dió, tökmag stb.) pont, hogy keveset szabad neki adni, mert nagyon hizlal. Anyu hörcsöge is csak azt fogadta el, de szegényem olyan kövér lett, hogy szinte gurult, pedig volt benn neki mászóka és kerék is, amit használni szokott. Ha hörieleséget öntesz neki, biztos előbb a szotyikat eszi ki belőle (ahogy az enyém is), de ha az elfogy, hidd el, hogy megeszi a többit is. Éhen halni nem fog, mert nem is akar. :)
2008. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mar probalkoztam tobb fajta kajaval , de egyik se vallt be
2008. szept. 10. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
akkor hagyd pár napig, amíg éhes lesz, és ráfanyalodik másra is...
2009. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!