Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 7 hetes törpenyúlnak milyen...

7 hetes törpenyúlnak milyen és melyik tápot érdemes adni?

Figyelt kérdés
Ezenkívül szénából mennyi az adagja? Vagy egyen amennyi belé fér? Ha lehet mennyiséggel kérnék tanácsokat! Köszönöm
2015. szept. 29. 14:35
 1/3 Szoboszlai Sári válasza:
16%
Nyúltápnak ajánlom a Fressnapf márkájú boltot. Adhatsz neki búzát, nyúltápot, répát, zöldségeket! De ne túl sokat! Szénából kb. egy maroknyit de attól függ hány nyuszid van :)A Ketrecébe vehetsz neki fogkoptatót mivel a nyúlnak nő a foga így állandóan rágna mindent..így legalább avn mit neki rágnia de nem fontos venni se neki egy fa gallyat is adhatsz neki és azzal is kopik ha rágja..
2015. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Na amit az első válaszoló írt az majdnem az egész baromság. Táp a legjobb minőségű a Versele Laga Cuni Adult. Napi egyszer kevés, pár szem elég neki, ahogy nő egy kicsit növelheted az adagját, de nem szabad tápból túletetni. Széna töménytelen mennyiségben mehet neki, ezzel koptatja legjobban a fogát. Fogkoptató nem szükséges. Faágakat is nézd meg melyikeket rághatja, mert nem mind jó, van amelyik mérgező, a csonthéjasoké biztos. Zöldséget, gyümölcsöt korlátozott mennyiségben adj, nem létszükséglet és a nyúlnak nincs szüksége változatos étrendre. Szóval összefoglalva a lényeg: friss víz+széna a legfontosabb!! Ez legyen előtte mindig! De van egy nagyon jó oldal ahonnan tudsz puskázni a meddirabbit. És ha van facebookod akkor ajánlom a nyuszis csoportokat mint pl a Nyulak kedvelői ide! vagy a Nyuszim. Itt tapasztaltabb nyuszisok el tudnak látni sok jó tanáccsal.
2015. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó tényleg hatalmas hülyeséget írt. Elképedve olvastam a hozzászólását. Borzalmas. Remélem nem tart nyuszit, mert szegénynek iszonyatosan rossz élete lehet mellette... ha élet az egyáltalán.


A Versele Laga valóban az egyik legjobb táp a piacon, bár anno a Halywood-ról is sok helyen olvastam. Én mindenesetre az előbbit, a Versele Laga Cuni Junior Nature-t (6 hónapos korig ez kell, nem az Adult) adom a nyuszijaimnak. Reggel és este kapnak egy kis marokkal. Ezen kívül bizonyos időközönként, olyan 2-3 hetente kapnak egy-két szál zöldséget (amit kizárólag nekik termesztettem, teljesen vegyszermentesen). A friss zöldséggel és gyümölccsel egyébként csak óvatosan! Egyrészt túl fiatalon nem adhatsz neki egyáltalán. Ha jól emlékszem 10 hetes korig tilos, de ebben nem vagyok már biztos. A neten keress rá, én is ott tájékozódtam elsősorban. (Később persze egyeztettem a tenyésztővel is, hogy helyesek-e az infók.) Másrészt sima boltból SOHA ne vegyél neki ilyesmit! Van gyümölcs, amin akár 4-5 féle permetszer is lehet. Tudom, vannak emberek, akik gond nélkül megeszik, de ha valóban szereted azt a nyuszit, akkor legalább őt ne mérgezd ilyesmivel. Ha van egy kevés felesleges helyed (ablakpárkány is tökéletes), akkor néhány alap zöldséget (pl petrezselymet) simán meg tudsz neki termelni. Ennél többre nem lesz szüksége.

Ha már a boltoknál tartunk, a színezett fogkoptatók nagyon szépek, de borzalmasan sok benne a festék. Javaslom ezt is kerüld el. Ne költs olyasmire, ami árthat a nyuszinak.

Szénából mindig annyi legyen kint, amennyit elbír a szénatartó. Én legalábbis ezt vallom. Ez a fő tápláléka, ami egyben fogkoptató is. Nyugodtan rakd tele a tartót. Ne aggódj, nem fog megromlani! :D Nálunk maximum két nap alatt elpusztul az a mennyiség. (De úgy, hogy pluszban van szénatartó gömb is a ketrecben.) A friss víz is nagyon fontos amúgy, de azt gondolom tudod.

2015. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!