Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aki a nyusziját főként táppal...

Aki a nyusziját főként táppal eteti megmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
Tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy miért az egészségtelen táppal tömi mindenki a nyusziját? Oké, hogy kap mellé egy kis zöldet, de miért nem az a fő tápláléka? Mármint nem a zöldség, gyümölcs, hanem a sima fű meg egyéb erdőn, mezőn termő növény. Vagy akinél széna a fő, miért? Miért nem adjátok a nyusziknak azt, ami az eredeti táplálékuk? Miért lenne bármi baja tőle (hallottam már hogy hasmenés meg felfúvódik vagy bélcsavarodást kap stb.)? A vadonban is ezt eszik, nincs semmi bajuk. Meg az enyémeknek se. Hiszen ez a normál kajájuk, az evolúció így találta ki. Nem rosszból írtam ki a kérdést, csak tényleg érdekel a magyarázat, tényleg kíváncsi vagyok, mert nem tudom megérteni.
2015. okt. 9. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért kell nekik a széna, mert ezek már nemesített nyuszik.

Tehát ezek a természetben nem léteznek.

Meg abból nem lehet baj, míg a fűvel igen:

vizes, szennyezett.

2015. okt. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az, hogy a táppal ezerszer több baj lehet, veszélyesebb, károsabb, egészségtelenebb mint a fűfélék. Ezért nem értem, miért eteti itt a többség ezzel a nyuszikat.

Oké, hogy háziasított nyulak, de azért annyira nem térnek el a vadonélőktől. Ugyanolyan a szervezetük, az emésztőrendszerük, ugyanarra van szükségük.

2015. okt. 9. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gndokoztam, mert én se értettem. Sok helyen olvasni hogy 3 hónapos kor alatt nem adható fű meg ilyenek....de láttam már olyan oldalt ahol le volt írva hogy ez tényleg hülyeség. A táp szerintem csak akkor kel ha a nyuszi télen kint van vagyesetleg teszészállat, húsnyúl. Egy hobbi állatnak aki a lakásban él nem is ķéne táp, az lenne a legjobb ha minden nap szednének neki füvet meg különböző leveleket stb. De sokkal egyszerűbb megvenni a tápot, szénát...Sajnos sok helyen félre vezetik az embereket és azt mondják nekik hogy ne adjanak sok zöldet a nyusziknak. Nálam úgy vannak tartva hogy tavasztól őszig fű és egy kis széna ( meg egyébb növények) és télen széna meg táp hogy legyen szírréteg a hidegben. Az igaz hogy a nyulaknak fontos a rost de az a fűben is van.
2015. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Bocsi a helyesírási hibákért de telefonról írok.
2015. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyenkor bezzeg nincs itt az a sok mindenki, aki más kérdések alatt bőszen állítja, hogy a nyulaknak igenis a táp kell.
2015. okt. 10. 01:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Persze hogy nincs mert ők is tudják hogy nincs igazuk... de a táp a legkényelmesebb, pedig ha kintről szednének zöldet az olcsóbb lenne mint egy jó fajta táp, de sajnos az emberek többsége rossz minőségü olcsó tápot vesz amibe ki tudja mi van...
2015. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én minden pénteken adok a nyuszimnak tápot
2015. nov. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!