Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy aranyhörcsögnek mekkora...

Egy aranyhörcsögnek mekkora ketrec szükséges?

Figyelt kérdés
Hamarosan veszünk egy aranyhörcsögöt, de előtte még azt szeretném tudni, h mekkora ketrec kell neki.. :D 30×50-es elég lenne-e, vagy nagyobb kell? És ha van emeletje akkor lehet kisebb az alapja (mondjuk 20×40-es)?

2015. okt. 14. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
OMG! Még a 30*50-es is nagyon kicsi lenne még egy törpehörcsögnek is!!! Min 80*40-es legyen, de a 100-as jobb lenne!!! (Én a törpehörcsögeim tartom 80*40-esben - és még emelet is van bennük...)
2015. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Bocs a "kirohanásért", de könyörgöm, gondold végig!!

Az állat kb. 15 cm hosszú lesz.

Kell neki ennek megfelelő nagyságú odú, etető, 30 cm átmérőjű futókerék, ez a nagyon minimum (és akkor az itatót kívülről csatoltad rá a ketrecre). De kellenek neki plusz játékok (plusz búvóhely, csövek, játékok) meg némi mozgástér is, mert nyilván nem fogod minden nap órákat kiengedni. Ezek egyszerűen sehogyan sem férnek el akkora helyen, amit említettél...

Én a 85*35-ös terráriumaimra érzem azt hogy az már egy jól berendezhető méret, pedig én dzsungikat tartok (külön-külön), amik csak fele akkorák, mint a szíriaiak, és ennek megfelelően a felszereléseik is kisebbek.

2015. okt. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.. akkor mindenképpen nagyobb ketrecet választok!
2015. okt. 15. 05:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyobb legyen. Nálam a dzsungim 60*40 cm alapterületű és 30 cm magas terráriumban van, de gyakran az is kicsinek bizonyul. Ha már ketrecet veszel, 1-2 emelet is legyen benne. És figyelj arra, hogy jó nagy mókuskerere legyen, mert ha kicsi, tönkreteszi a höri gerincét, ahogy hajlik benne.

9 éve dzsungitartó

2015. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2015. okt. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!