Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Dzsungáriai törpehörcsög...

A Dzsungáriai törpehörcsög vagy a Szíriai aranyhörcsög a jobb? Miért?

Figyelt kérdés
Holnap megyünk hörcsögöt venni, de bem tudom h a 2 közül melyik fajtát válasszam! Melyik a jobb és miért?

2015. okt. 22. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs hogy jobb. Te döntöd el. Szerintem a dzsungi aranyosabb. Jelenleg nekem is azok vannak (külön ketrecbe)
2015. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. okt. 22. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem tudod, hogy mit is szeretnél, nem kellene holnap elkapkodni. (Különben is, a két faj különféle méretű ketrecet / terráriumot és felszereléseket igényel, először alaposan készülj fel az állat fogadására!)


- A szíriait vannak, akik hagyják kószálni a szobában (akár a lakásban is), olyanról is tudok, akinek még ketrece sem volt, mert mindig szabadon volt. Egy dzsungival ezt nem teheted meg, túl balesetveszélyes lenne számára. A dzsungit csak állandó felügyelet mellett engedheted el! Persze mindkét esetben "hörcsögbiztossá" kell tenni azt a teret, ahol elengeded!

- A szíriainak értelemszerűen nagyobb hely kell, részint az állat méretei miatt, részben a méretekből adódóan nagyobb felszerelések kellenek neki, amik több helyet foglalnak + mozgástér is kell neki, ami a nagyobb testhossz miatt nagyobb kell, hogy legyen, mint a dzsunginál. (Én egy szíriainak pl. biztos egy 100-as nyúlketrecet alakítanék át sűrűbb rácsozattal (ez ugye 5000 cm2, a dzsunginak egy 3000 cm2-es hely már jó)

- A szíriai 15-18 cm-re nő meg, a dzsungi fele ekkorára. Szóval egészen más érzés kézbe venni őket. Te tudod, melyik áll közelebb hozzád.


Szóval aszerint dönts:

- hogy akarod tartani (ki akarod-e engedni felügyelet nélkül vagy túlnyomó részt zárt helyen akarod-e tartani

- melyiket esne jobban számodra kézbe venni

- mekkora helyet tudsz biztosítani neki

- ha vannak felszerelései, azok melyik fajnak alkalmasak (bár én nem ez alapján döntenék, ha nem alkalmas a felszerelés, legfeljebb eladnám a felesleget, és olyat vennék, ami kell - e ez is lehet egy szempont)

- a szíriai tartása valamivel drágább, hiszen nagyobb felszerelések, több alomanyag és több eleség kell neki

- a szíriaik között vannak hosszú szőrű változatok és más színek / mintázatok jellemzőek rájuk, mint a dzsungikra



Ha eldöntötted, mit szeretnél, akkor keress egy tenyésztőt, hogy elkerüld a beteg, beltenyésztett, esetleg vemhesült,idősebb vagy elvadult példány megvásárlásából adódó problémákat!

Egy igazi, lelkiismeretes tenyésztő ad származási lapot, amin legalább 3 generációra visszavezetve látszik, hogy nincs beltenyészet és az állat születési ideje, egészségesen, nem vemhesülten és kézhez szoktatva adja át a kívánt nemű és színű / mintázatú állatot! (Persze félénkebb állatok mindig vannak egy alomban, de akkor erre előre figyelmeztet és a félénk nem elvadultat jelent!)

2015. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokat segítettél :)
2015. okt. 22. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!