Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet az egeremnek?

Mi baja lehet az egeremnek?

Figyelt kérdés

[link]


Remelem valamennyire latszik, nagyon bedagadt a mellso bal laba, kb haromszor akkora es voros. A hatso labujj mintha sebes lenne.


2015. okt. 25. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kamillás borogatás ÉS állatorvos! Szerinted mi látatlanban meg tudjuk vizsgálni? Lehet, hogy beszorult valahova a lába és eltörött, innen hogyan gyógyítsa bárki?

Remélem ez csak egy gyors kérdés az orvoshoz vitel előtt.

2015. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem gyors kerdes, hazipraktikakra van szuksegem, mivel a helyi allatorvos nem foglalkozik vele, legkozelebbi allatorvos 50km, 18 eves vagyok nincs jovedelmem, szarul allunk nem tudok kerni sem ra mert edesanyam tudejet kikopve dolgozik, nemtud adni tobb ezret egy kis takarmenyeger gyogyitasara ami 200 ft volt. En szeretem az allataim, jo gazda vagyok, megteszek ertuk mindem tolem telhetot. A kammillas borogatast hasznositom koszonom!
2015. okt. 25. 13:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Most hordjon le erte barki, de ha nem nalam lenne mar egy allat urulekeben lenne feldolgozva. Eppen ezert szeretnem ha meggyogyulna, nem disznek hoztam el. Egyebkent eletvidam es a santitason kivul semmi jelet nem adja a dolgoknak.
2015. okt. 25. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben írj képpel valamilyen "állatorvos válaszol" jellegű fórumra, nagyon segítőkész és hasznos szakmai tanácsokat adó dokikat lehet kifogni. (Írd meg azt is, amit itt nekünk, hogy a helyi állatorvos nem tud / akar ebben az esetben segíteni. Meg írd le, mikor kezdődtek a tünetek, és hogy alakult ki a képen látható állapot.) De gyorsan, mert elég csúnyán néz ki szegényke! De ha aktív, az jót jelent:) Sok sikert!
2015. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez nem valami bő válasz. Légy te magad az orvosa. De óvatosan.

Van melette másik hím?

Ha igen akkor megvan a gond.

Egyedül van?

Ha igen meg van a gond.

A láb gyógyítása:

Minden esetben nyugtasd meg az egeret, Én citromfű teát javasolnék cukor nélkül az itatójába nagyon híg de ebben ne hallgass rám mert a rágcsálónál nem alkalmaztam még. Reggeltől estig megnyugszik ha ivott 2-3 órán bellül 4 órán át hat ha iszik. Koncentrációtól függ. Kell mert jön a seb fertőtlenítése. A jód mérgező számára inkább valami forralt vizes fertőtlenítést vagy tényleg kamilla teás fertőtlenítést javaslok ebből egy zsebkendőt átitatsz pici darabot és ebből készítesz kötést. Ez 3 nap alatt meg gyógyítja. Friss langyos kötés pár perc elegendő ameddig le nem szedi vagy le nem esik. Nem baj ha lerágja nem mérgező ha natur természet azonos legolcsóbb szürke félfamentes zsebkendőt használsz. Lidl tesco Aldi CBA TESCO ABC márkajelzésekkel láttam már ilyen zsepit. A nedvességtől rátapad a nyilt sebre leszárítja és meggyógyult. Amit még tehetsz hogy ott ahol alszik oda teszel neki kamilla virágot hogy azon aludjon. Ráfekszik forgolódik az egész testét átjárja és jó lesz neki.

De az okot találd meg hogy máskor ne forduljon elő.

NEm vagyok állat orvos pusztán csak 10 éve foglalkozom növényekkel és állatokkal és tegnap óta van egerem.

De rengeteg állatot tartok. És magam gyógyítom ha kell. De ügyelek hogy ne kelljen.

2015. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!