Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam kézhez a...

Hoditolevi kérdése:

Hogyan szoktassam kézhez a tengerimalacokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lenne egy kérdésem. Van egy tengerimalacom akit két hónaposan vettem. Kb.már egy hónapja nálam van. Nagyon félénk és félek, hogy nem fog kézhez szokni. Amikor kiveszem átváltozik egy kőszoborrá és meg sem moccan. Egyedül van és a jövő héten veszek mellé egy másik fiú malacot. Nagyon nyugodt és félénk Mazsi, ezért egy kicsit bátrabb malacot szeretnék mellé venni. Kb.három hónapos Mazsi, ezért kb.egy nyolc hónapos malacot szeretnék mellé venni annak érdekében, hogy könnyebben megszokjanak és, hogy ne unatkozzanak. A házuk megfelel kettő malac elvárásának. Az a fő kérdésem, hogy mit csináljak akkor amikor hazaviszem a másik malacot. Külön házat vagy egy új nagyobb házat vegyek nekik.....és a tálkájuk milyen legyen?

2015. okt. 27. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nem mind szokik kézhez.

2. Kaja,elsőre csipeszből,majd a kezedből adj neki.

2015. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha megjön a társa tuti bátrabb lesz.:) két külön há kell majd nekik. Legjobb ha két tálat veszel. Napi kétszer reggel, este meg kell tölteni egy malacnak egy tálat, odaani elé, hagy egye. Emelett napi 2- ször egy/két karika zöldség/ malac. Emelett folyamatosan kell, hogy legyen előttük széna. A gemon.ro fórumán hasinló malackások vannak, ajánlom.

2015. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megvannak a malacok. Látszólag szeretik egymást de az öregebb malacom néha ugrik párat és közben megrántja a fejét. Ez normális? Amúgy a kicsit nagyon maga alá vette és szereti. A házukban simán elférnek, de csak akkor rángatózik a malacom ha kijött. Bent a házból meg néha nagy, ijesző zajokat hallok. Ilyenkor bunyóznak vagy játszanak? Ilyen rrrrrrrr hangokat ad ki a nagy és közben előre nyújtja az orrát és lassan lépked. Ez mit jelent? Válaszokat nagyon várom.
2015. okt. 28. 21:05
 4/5 anonim válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben. A lényeg hogy amikor úgy látod hogy fél és nagyon nem akarja akkor hagyd és próbáld később. Ha sokszor csak simogatod és nyugodt hangon beszélsz hozza akkor valószínűleg hozzád fog szokni! ;-)
2015. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem normális hogy ezt csinálják. Nekem már régóta eggyüt vannak de mindig ezt csinálják. Ha jól tudom akkor ez azt jelenti hogy játszanak. Vagy ha még csak pár napja vannak eggyütt akkor az is lehet hogy azért csinálják hogy eldöntsék, melyik a domináns, de ez csak akkor lehet ha hím mind a kettő.
2015. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!