Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a malacaimat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos lány malacom, holnap kapok egy egy éves fiút. Ma vettem új ketrecet, szóval mindkettőnek idegen lesz. Ma nem rakom át a lányt, csak a fiúval szeretném. Ketrecbe vagy egy másik területen találkozzanak előbb?

2015. okt. 5. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Először a fiút ki kell golyózni, ha még nem történt meg. Mert a legnagyobb elővigyázatosság mellett se tudod megakadályozni, hogy ráugorjon a lányra, akkor meg szaporító leszel és az csúnya dolog.

Ha már ivartalanított fiút kapsz, akkor a szobád padlójára, vagy valami nagyobb felületre teríts ki egy tiszta pokrócot vagy törcsit, kezedben az egyik malac, valaki más meg fogja a másikat, és tegyétek le őket egymás mellé. Vigyázzatok, hogy ne szaladjanak el. Remélhetőleg jól kijönnek majd és elkezdenek játszani, valószínűleg fognak "spriccelni" is, szóval ne a legszebb ruhátokban üljetek ott :D Aztán ha nem jól sikerül a dolog és összevesznek, akkor azért kell a másik ember, hogy mindenki meg tudjon fogni egy malacot és visszarakjátok őket.

Egyszerre elég nekik szerintem kb. 10-15 perc ismerkedés, aztán ha jól ment, akkor szerintem össze is lehet rakni őket... én legalábbis nem vártam az új malacommal, amikor megkaptam. Csak annyi, hogy mielőtt mindkettőt egy ketrecbe rakod, előtte alaposan mosd át a ketrecet és az összes kelléket ecetes forró vízzel, hogy lejöjjön róla a lánymalac szaga.

2015. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!