Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik kisállatot könnyebb...

Melyik kisállatot könnyebb tartani, a patkányt, vagy a görényt?

Figyelt kérdés
Tartás, betegségek, viselkedés...ilyesmire gondolok.
2010. márc. 18. 20:23
 1/6 anonim válasza:
100%
Egyértelmű. Patkányt. A görénynek sokkal nagyobb a mozgásigénye, kényesebb a bezártságra, és legalább háromszor annyit kell vele foglalkozni mint egy patkánnyal. Ráadásul költséges is mert nagy a vitaminigénye, és könnyebben elkap betegségeket mint a patkány. Így többet kell rákölteni. Igaz a görény tanulékonyabb, de ha az ember olyan kölyköt fog ki, soha nem fogja rábírni sem a hámra, sem más dolgokra... A patkány kevésbé tanulékony, de mint írtam fele annyi gond sincs vele mint egy görivel. És költségekben is ég és föld... remélem tudtam segíteni. Üdv!
2010. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Patkányt.:)
2010. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen sokat segített!
2010. márc. 18. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is patkányaim vannak, amellett voksolnék, bár görényt tartani nem volt még szerencsém... Igazából nem sok macera van a patikkkal, enni, inni kell nekik adni, betegségekre nem túl érzékenyek (bár a rossz minőségű alomra allergiásak lehetnek), oltani tuti nem kell őket, és nem lesznek rossz kedvűek, ha egész életüket a szobában töltik :) Ha ügyes vagy, őket is meg tudod tanítani, hogy szobatiszták legyenek, jöjjenek, ha hívod.

Szóval én őket ajánlanám :)


L,19 + 2 patkánybaba

2010. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Patkányt sokkal könnyebb tartani, ha kellően fiatal példányhoz jutsz, és eleget foglalkozol vele, akkor szelíd és nagyon játékos patkány válhat belőle.

Görények harapósak, de le lehet őket szoktatni, bár ehhez foglalkozni kell velük. És szeretnek szökdösni is.

2010. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a patkányt könnyebb tartani.nekem a költsége egy hónapban csak 290ft.a görényt meg vinni kell oltani.nagyon nagy ketrec kell neki és sokat is kell takarítani mindent szétszed és a kalitkájára is kell rakni egy lakatot mert kinyatja a ketrec ajtaját és akkor besurran a papagájhoz és megeszi.(Szegény gyurika).
2010. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!