Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot tartsak?

Milyen állatot tartsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék szülinapi pénzemböl egy háziállatot venni.Apukám szöralergiás igy mindenkép ször nélküli kell.

Tudnátok ajánlani?Állatkereskedésbe találtam fehér sünt azon gondolkoztam még el.Valakinek tapasztalat róla?

Eddigi állataim amiket nem akarok ujra:kopasz tengerimalac,hal,rák,szakállas agáma,ékszerteknős,görögteknős,papagáj,kutya,macska,sikló.

Természetesen ilet hogy madárpók nem lehet mert anyum kiakadna.(:

Elörre is köszi.


2015. dec. 3. 17:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a süni is valamennyire szőrös de nem ugy mint egy tengerimalac vagy egy menyét vagy nyúl.Igen sok állatom van minden szabadidöm velük töltöm.De szeretnék még egyet.Ez baj?...
2015. dec. 3. 20:18
 12/23 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem jut eszembe amit tarthatnál! Hüllőket helyből kizártad. (Agáma tartása gondot okoz akkor a többivel se boldogulsz) szőrös állatok kizárva, picit is nagyra növő állatok kizárva, pókok kizárva. Mondanám a csincsillát mivel Antiallergén, de ha siklónak nem tudtad biztosítani a helyet akkor nekik se fogod.
2015. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

7.válaszoló vagyok

Ha van időd mindegyik állatra,akkor nyugodtan vehetsz még egyet.Le a kalappal előtted,hogy ennyi különféle állatott el tudsz látni(irigyellek,sajnos nekem nincs ennyi időm)


Gondolom a kutyát és a macskát kint tartjátok,Apukád allergiája miatt.


Nem tudom,mennyire szereted a hüllőket,és nem tudom mik a feltételeid.Gondolom nem baj ha nem szeretnek kézben lenni(mert ugye a teknős és a szakállas agáma sem)

Én pont ezért nem vettem hüllőt,mert Én olyan állatot szerettem volna,ami szelíd,barátságos.


Nem tudom,mitől pusztult el a szakállas agámád,de ha valóban jól tartottátok,mindene megvolt,és nem baj ha rovarokat eszik,akkor jó döntés lehet a kaméleon(nem él sokáig,remélem nem baj) esetleg gekkó.Ezek is jópofa állatkák,de nagyon drága.Viszont a sün is allergizál,mert annak is van szőre.


Sok sikert az új kedvencedhez!

2015. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, természetes nem baj, hogy szeretnél még állatot, csak nehéz elhinni, hogy suli mellett van elegendő időd mindre. Csak erre írtam, hogy szerintem már így is sok van.
2015. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Kaméleonnak nagy hely kell, nehéz tartani, sokkal több a buntató benne mint egy agámában.
2015. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Vagy diszno liba kacsa tyúk tehen kecske bárány mas mar nincsen
2015. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Igen szerencsés vagyok a sok idömmel,12.-es vagyok készülök az érettségire és tanulás közben álltalában kiülök a kutya mellé lefekszik mellém és az ölembe rakja a fejét és ugy alszik.Természetesen a féltékeny macska is csatlakozik.(:

Igen őket kint tartom.Az agáma nemtudom mitöl pusztult el biztos én hibáztam és magamat hibásnak is tartom benne.

Hüllőkkel nincs bajom jöhetne,siklót is bevállalnák még1szer de csak ha van olyan ami biztos nem nő meg 2-2,5 méterre.

Igen anyukám nem annyira örült hogy bogarakkal etetem az agámát de természetesen mondta hogy ő nem tiltja meg ezért csak figyeljek hogy a rovarok a megfelelő helyre kerüljenek.

Gekkon énis gondolkoztam csak egyálltalán nem értek hozzá és tudtommal annak sok hely kell de igy hogy felhoztad utána nézek.

Igen sajnos leszűkül a kör a szörallergia miatt.

A csincsillát csak 3-4-esével lehet tartani?Kb. mekkora hely kell nekik?És akkor ők elvileg nem váltanak ki allergiás reakciót?

Esetleg ha valaki jártas az agámában hálás lennék ha leirná mire kell nála odafigyelni mert ha tudok mindent szeretnék egyet,csak ugye mivel az elözö nem igazán ment nem akarok többet elhozni,mert nem akarom "megölni" őket.

Köszönöm az eddigi segitséget mindenkinek és aki még tud válaszolni nekem ezekre annak hálás lennék.

Illetve elnézést ha bunkó voltam az előző kommentjeimben!

2015. dec. 3. 21:49
 18/23 A kérdező kommentje:
Ja és igen nembaj ha nem szeret kézbe lenni nem feltétlen babusgatni akarom az uj kedvencem.
2015. dec. 3. 21:50
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem akarok paraszt lenni, de az egy kutyának nem foglalkozás, hogy az öledbe hajtja a fejét és alszik. :( Nekem 2 van, egész napos elfoglaltság a kutyatartás. Mellettük van még 2 csuklyás patkányom, rájuk is épphogy jut annyi időm, mint amennyit megérdemelnek.

A csincsilla drága, speckó igényei vannak és hatalmas kertec kell neki. A kaméleon, gekkó és társai szintén a kényesebb kategória, pláne a kaméleon.

2015. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Jajj miért kell mindig kiforgatni a szavaim.Nem ennyiböl áll a kutyával való foglalkozás ezt csak példának hoztam fel arra hogy ugy van sok idöm hogy közben mást csinálok néha.Természetesen napi sétáltatás,kefélés,amikor kell kozmetikus,nevelés,etetés naponta friss víz és persze az orvos látogatások.

Rendesen ellátom minden állatom semmiben sincs hiányuk.

Igen énis gondoltam a kaméleonra és társaira csak ahogy mondtad drága és nehéz tartani.

Lehet olvasok neten és elmegyek profikhoz tanácsot kérni az agámával kapcsolatban és azt veszek,de még nemtudom.

Köszönöm mindenkinek a segitséget,ha van még ötlet/tanács irjatok.

2015. dec. 3. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!