Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meggyógyulhat egy idősebb...

Gyümölcskosár kérdése:

Meggyógyulhat egy idősebb tengerimalacka is rühösségből? Sajnos a kisebbik is rühös, mindkettő fiúcska.

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtek vakarózni, elég erősen. A Macikám 4 éves, Manó pedig 5 hónapos. Macival van nagyobb baj. Ő már annyira vakaródzik, hogy ugrál, fejét rázza,stb. Megnéztem a malacos oldalakon, és nagyon rühes tüneteket produkál szegénykém. Ő eléggé levert ettől kevesebbet is eszik. A kezemben is nyugtalan ugrál. Azelőtt nagyon nyugodt volt. A kicsi csak vakaródzik egyenlőre, komoly tünetei nincsenek. Macit holnap viszem állatorvoshoz, de vigyem a Manót is? Mert gondolom őt is kellene. Nyugtassatok meg, a 4 éves malacka meggyógyulhat ebből, állatorvosi segítséggel? Nagyon féltem őt mivel már nem fiatal.
2015. dec. 6. 22:17
1 2
 11/16 gyevickie ***** válasza:

A rüh elég alattomos élősködő, kínzó tüneteket és gyors állapotromlást tudnak okozni. Jó, hogy időben észre lett véve! Az állatkereskedések sajnos gyakran adnak "bónuszt" a malacokhoz, kisállatokhoz.

Nálunk "csak" tetvek voltak egyszer, valószínűleg szénából. Nekem is 2 fiú van, az idősebb szintén Manó, 3 éves lesz februárban. A társa Zefír, ő pedig 1 éves lesz, ugyancsak februárban. :)

2015. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát a tetvek sem semmik! Na ugyanaz a nevük van. :) :). És hogyan kezelted ki őket? Hát igen elég alattomos a rühesség. Legközelebb ha előfordul megint, de remélem nem irány az orvos. Az baj, hogy ez többször is előfordulhat. Az a durva, hogy én nagyon jó minőségű szénát veszek nekik. Mondjuk elég drága de mindegy. Igen lehet, hogy Manókám az állat kereskedésből hozta haza ajándékba. Mindegy kezelés alatt állnak, szerencsére. Nagyon érzékeny kis állatok. Gondolom a te kis malackáid is nagyon aranyosak lehetnek. :)
2015. dec. 13. 20:37
 13/16 gyevickie ***** válasza:

Mikor észrevettem a tetveket (Manó hanyatt esett úgy vakarózott) rohantam az orvoshoz. SH-Rodemectin cseppet kellett venni, a füle mögé kellett csepegtetni a testtömegének megfelelően, 4 hétig, hetente 1x. Érdekes módon az akkori társára nem mentek át, de ő is kapott cseppet. Vitamint is kaptak. A forgácsot, szénát kidobtam, ujat kellett venni. A ketrecet minden takarításkor Neostomosanos vízzel átmostam, szőnyeget kiporszívóztam.

Hosszúszőrű mindkettő malac, a korábbi társ (sajnos megöregedett és meghalt) is meg a mostani is. Kész boglya mindkettő! :)

2015. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Na igen nekem is Macikám úgy vakaródzott hogy hanyatt esett. Akkor vittem én is gyorsan orvoshoz. Ma is voltam velük , újra cseppeket kaptak. Még 3 hétig kell vinnem őket cseppekre, aztán az egyik papagájomat is, mert ő is elkapta. Most minden állatunk le van kezelve. Kiderült hogy Macikámnak gombás a kis pocija, erre kell vennem Nizoral sampont ezzel kell fürdetnem hetente. Ez a hónap az állatorvosról szól. De nekem ők mindent megérnek. :) NA igen hosszú szőrű malackáknak sem lehet egyszerű kezelni a szőrüket. :) :)
2015. dec. 14. 13:58
 15/16 gyevickie ***** válasza:

Ajjaj, jól begyűjtöttétek a "jó" dolgokat! :( A Nizoral tenyleg jó gombára, lehet megélőzésként érdemes a társát is megfürdetni.

Gyógyulást nektek, minden malacnak ilyen gondos gazdi kéne! :D

2015. dec. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépem, ari vagy! Hát úgy vagyok vele ha vannak állataim akkor mindent megadok nekik. A kutyáimnak, és a papagájaimnak is mindent megadok és hát próbálok velük egyformán foglalkozni, és szeretni őket! A Nizoralt az orvos ajánlotta. Hát tegnap megfürdettem mindkettőt, mert Manót is megkellet, bár ő még nem gombás de fő a biztonság. :) Hát érdemes lett volna látni életük első fürdését. Mintha már többször is fürödtek volna. Olyan szépen tűrték nem kapálóztak, nem visítottak annyira édesen viselték, hogy nem igaz! :) :) Meg is lettek dicsérve rendesen! Férjemmel fürdettük jobban mondva ő fürdette, mert nekem gipszben van a jobb karom 4 hete, én szárítottam őket. De tényleg tündérien viselték! Ilyen jó kis malackák! :) :) Macikát még vasárnap is kell fürdetnem, szegénynek csupa seb a pocija, meg a fülénél. De szépen gyógyul. Ennek nagyon örülök. Ez az orvos érdeme is. :) Na igen jól összeszedtünk mindent. De szépen gyógyulgatunk.
2015. dec. 17. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!