Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék tengerimalacokat...

Szeretnék tengerimalacokat tartani. Körülbelül mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem , hogy mennyit kell rájuk szánnom, hogy megvegyem az alapvető dolgokat (ketrec , itató , forgács.. stb...)?

És havonta mennyibe kerül az eltartásuk?



2015. dec. 19. 13:33
 1/2 gyevickie ***** válasza:

Szia, a tengerimalac társas állat, ezért az árakat 2 malacra számolom.

Felszerelések:

1. ketrec, ami minimum 100x50 cm-es, kb. 10.000 Ft használtan. Újonnan 12-15.000 Ft.


2. Búvóhely, ódú, malaconként 1, kb. 2000 Ft-nál kezdődnek/db. Én építettem nekik, műanyag vágódeszka+fenyőléc felhasználásával, a kettő kijött egy ezresből.


3. Tányér, szintén malaconként egy, 500 Ft/db


4. golyós itató, 300-500 ml-es elég a 2 malacnak, 1000-1500 Ft.


5. Szénatartó, 1000 Ft.


6. biztonságos szállítóbox kb. 3000 Ft.


7. malacok: lelkiismeretes tenyésztőtől 3-5000 Ft, vagy a Magyar Tengerimalac Védő Egyesülettől befogadva. Náluk ár nincs, de a körülményeket szigorúan veszik. Persze vehetsz malacot boltban, családtól, szaporítótól, ebben az esetben számolni kell az esetleges orvosi költségekkel (vemhesség, élősködők, rossz táplálásból adódó gondok stb.), szóval szerintem az első 2 "lelőhely" jobb.


Rendszeres kiadások:

1. alom: forgács, Fresiben 4000 Ft/20 kg, Biofarmer.hu oldalon 2500 Ft/20 kg (ez lóalom, de tisztább, szárazabb, mint a Fresis forgács). Ez a 20 kg 2 havi adag.


2. széna: Fressnapf 2700 Ft/5 kg, vagy Vitapol 500-700 Ft/800 g. Ez a kettő a legjobb márka.


3. száraztáp: Versele Laga Cavia Complete, VL Cavia Nature, VL Crispy muesli ezek jók. Én Multifitet veszek nekik, 2500 Ft/2,5 kg, ez 2 havi adag.


4. Cebion csepp (C-vitamin): 1500 Ft egy üveg a patikában, nagyon sokáig elég.


5. zöldségfélék: a hypermarketes helyett a kicsit drágább kiskereskedői, termelői vagy bio ajánlott. Árak ugye boltonként változnak.


Ezek mellett nem árt ha van mindig tartalék pénzed, mert sose lehet tudni, mikor lesz szükség állatorvosra, gyógyszerre.


Ajánlok 2 oldalt olvasásra, mielőtt belekezdesz. Nagyon sok információ van a tartásról, társításról, etetésről stb.

[link]

[link]

2015. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ugyanazt mondanám, mint az előttem szóló. És felhívnám a figyelmedet arra, hogy nézd át a boltba alaposan a malackát, mielőtt megveszed, mert én tele tetűkkel malackát kaptam. elég volt kikezelnem szegényből az élősködőket.Dorogi állatkereskedésből vettem.
2015. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!