Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó ez a ketrec és felszerelés...

Jó ez a ketrec és felszerelés egy aranyhörcsögnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék neki mindent megadni és természetes körülményeket biztosítani. Megterveztem az egészet, hogy hogy nézne ki és most megrendelném a dolgokat hozzá, de gondoltam előbb megkérdezem, hogy ez így jó lenne-e neki, nem zsúfoltam-e túl fölösleges dolgokkal stb.

[link]


2015. dec. 28. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Tökéletes. :)
2015. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

Én szerintem vigyázz a fa játékokkal mert ha esetleg rápisil beszívódhat a fába így az büdös lesz és szétrohadhat. Amúgy nagyon jó helyet terveztél a hörinek.:)

2015. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Alapból aranyhörcsögöt ketrecben tarts, a terrárium nem szellőzik kb semennyire. A fa cuccok magukba szívják a pisit, az állat egész nap azt szagolná, ez káros. A fából ki sem lehet mosni, vegyél inkább kerámia és műanyag cuccokat.

A terrárium méretei is kicsik egyébként, ebből simán kimászik az állat.

2015. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, bár én nagyobb helyet alakítanék neki ki.

Azzal, hogy terrárium, nincs baj, ha megfelelő helyre rakod és a teteje nyitott (csak ne tudjon kimászni, mert a jelenlegin ki fog!) vagy rácsos. Sőt a terrárium jobb, mint a ketrec. A ketrec egyetlen előnye, hogy jól szellőzik, de vigyázni kell a huzattal, balesetveszélyes, leeshet ha felmászik magasra, beszorulhat egy testrésze a rácsos közé, a fogait tönkreteszi, ha rágja, márpedig a legtöbb hörcsög rágja, ráadásul a lerágott festék is veszélyes. Plusz egy hörcsögnek a legjobb az, ha mély forgács (vagy hasonló anyag) réteg van alul, amibe jól befúrhatja magát, járatokat áshat stb. Így él egy hörcsög a természetben és így lesz boldog a lakásunkban is.

Néhány hörcsögnek is jó hörcsögketrec:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Bár a linkelt képeken is fa van, ahogy nekem is, mert természetesebb a hörcsögnek és szép is, vigyázni kell vele, mert nem igazán tisztítható. A házaknak lehetőleg ne legyen aljuk. Egyébként nálam speciál 4 év alatt egyetlen fa dolog használódott el nagyon, inkább kiszedtem mert elég rossz állapotban volt és büdös is volt, de a többibe nem piszkítottak, nem rágták, semmi ilyesmi, teljesen jó állapotúak. Szóval nem feltétlenül rossz a fa.

2015. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyi mindent raksz bele akkor nagyobb otthonra van szüksége és ha terráriumba teszed, akkor mindenképp magasabb legyen mert ebből kimászik. Fából készült játék jó, ha van neki, de ne legyen minden fából mert tényleg a pisitől bebüdösödik ha hozzáér. Ahova jár pisilni, ott nem lehet fából készült cucc az a lényeg!

Én jobban ajánlom inkább a sűrű rácsozatú ketrecet (pl. Ferplast márka) inkább mert az jobban szellőzik és könnyebb takarítani is.

Etető tálkából pedig kettő legyen neki, egy olyan jó amit linkeltél a magkeveréknek, de legyen még egy nagyobb is a zöldség-gyümölcsöknek!! Fontos ugyanis, hogy minden nap legyen előtte zöldség-gyümölcs is és nem csak víz. Vizet amúgy se szoktak legtöbben inni, de valószínűleg azoknál van ez így akik biztosítanak számukra lédús gyümölcsöt-zöldséget.

2015. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!