Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet-e két lány hörcsit...

Lehet-e két lány hörcsit össze szoktatni?

Figyelt kérdés
sokan azt mondják hogy nem lehet. mert én úgy szeretném hogy van 1 5-hónapos zsdungáliai lány hörcsim és egy kicsit is seretnék hozzá. azt mondják hogy össze kapnak de, szerintem nem, mert a mostani hörcsim barátságos. inkább félénknek is nevezhetném.szóval akor valaki tudja a választ??
2010. márc. 26. 14:23
 1/8 évacica47 válasza:
Lehet,hogy veled meg az emberekkel szemben barátságos,de ez nem biztos,hogy így lenne egy másik hörivel szemben is. Két lány hörinek kisebb esélye van,hogy összeszokjon,de megpróbálhatod. Ha viszont nagyon verik egymást rakd külön őket mert meg is ölhetik egymást ha egy olyan pontok harapja meg az egyik a másikat.
2010. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem fognak összeszokni.lehet hogy Te azt mondod hogy igen,de ez sajnos nem így van. :/ csak akkor lehet két lányt vagy két fiút eggyüt tartani ha egy alomból vannak. és nincsenek (vagy nem voltak) elválasztva egymástól.
2010. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet Őket összeszoktatni. Emberekkel máshogy viselkednek mint egy (azonosnemű) fajtárssal. A nagyobb előbb utóbb megölné a kicsit.

Még akkor is nehéz, ha tesók és mindig együtt voltak.

El kell fogadni, hogy a DZSUNGÁRIAI nem társas állat, jobb neki egyedül.


www.deltahamster.ewk.hu

2010. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az esélye minimális. Idegen szag aki az ő területére tévedt. El kell kergetnie a betolakodót, különben lehet, hogy kevés lesz az élelem, és osztozkodni sem igazán szeretnek. Az ő tudatuk egészen más, mint az embereké, inkább ösztönlények, mintsem tudatos gondolkodásra képesek: "A gazdám minden bizonnyal ad több ennivalót, ha más is kerül ide"-ő ezt egészen máshogy látja. Nem utolsó sorban a helyen is osztozniuk kéne, ami szintén nehéz feladat két idegennek.

Mindemellett két, egy hónaposnál nem idősebb hörcsög még összeszoktatható, ha külön helyről is származnak, de nem szabad még napokat sem várni, hanem rögtön össze kell rakni őket.

Nekem szíriai aranyhörcsögeim vannak, és többször volt, hogy elválasztás után a különböző alomból származó ám egy korú és azonos nemű egyedeket összeraktam. Jól elviselték egymást, de ez csak azért következhetett be, mert még elég fiatalok voltak, közvetlenül leválasztás utáni egyedek. Esetleg Ők azok, akik még elviselik egymást, ám ez sem garancia! Egy ismerősömnek megtámadták egymást a két hónapig békében élő lányok. Szóval ideig-óráig is tarthat ez a barátság.

Lehet, hogy nem érdemes kockáztatni.


Hobby-tenyésztő vagyok.

2010. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is bajban voltam mikor 2 hörcsögöt szerettem volna... mondjuk nekem 2 nőstény van de testvérek kiskoruktól kezdve együtt voltak (kiskoruktól még mindig kicsik:P) az elasó viszont azt mondta, hogy még amikor kicsik akkor össze lehet őket szoktatni csak eleinte figyelni kell rájuk...
2010. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az előző vagyok.... szerintem ne tarsd őket 1 helyen..... nekem 1 helyen voltak és az egyik mindig bántotta a másikat tiszta sebes volt... most külön kellett szedni őket...
2010. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. szept. 11. 17:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Tartsd őket külön, úgy egymás mellé rakod a 2 terráriumot. Aztán megpróbálhatod összerakni de akkor légy résen, ha összebunyóznak gyorsan ki kell venni az egyiket :)


Én egy patkányt akartam hörcsöggel összerakni és úgy összeverekedtek, hogy csak egy golyót láttam az egészből, mint a rajzfilmeken. Aztán gyorsan kivettem a hörit. Amúgy hülye ötlet volt, de olyan kis idő alatt nem lett semmi baja egyiknek sem :) Aztán már csak külön laktak.

2010. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!