Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám kézhez szoktatni...

Hogyan tudnám kézhez szoktatni 2 nimfámat? (fiú-lány)

Figyelt kérdés
kb. 2 hete kaptam őket mert nem foglalkoztak velük és mondták hogy vigyem el. ezek előtt volt 4 hullámosom!de ha benyúlok a kalitkába akkor elkezdenek össze-vissza repkedni csípnek marnak.!
2011. okt. 14. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Használj clickert és az elején a klikk után jutalomfalat helyett az legyen a jutalom hogy elmész. Tehát beteszed a kezed a kalitka ajtaján és megvárod amíg megnyugodnak majd klikk és elmész a kalitkától így megtanulják hogy csak akkor megy el a kezed ha nem félnek. Ezután nyújts oda nekik egy fürtös kölest és várj. Lehet hogy hetekbe fog telni de enni fognak belőle. Ezután tedd a hasuk elé a kezed/ujjad és fürtössel csalogasd őket rá. Ha ráléptek klikk és adj nekik a fürtös kölesből.
2011. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
már próbáltam de az lett a vége hogy belémcsíptek jó erősen:S
2011. okt. 14. 14:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából azért nehéz a feladat, mert együtt vannak, és így egymás társai. Ha egyedül van a papagáj, jobb híján az ember lesz a társa, így könnyebb a szelídítése. Igaz, akkor minél több időt vele kell tölteni, hogy ne legyen magányos.


A másik nehézség, hogy olyanoktól kaptad, akik nem foglalkoztak velük, így már hozzá is szoktak egymáshoz. Extra türelem kell hozzájuk.


Erről a klikkeres képzésről még nem hallottam papagájuknál, pedig logikus. A sikerhez vezető út néha fájdalommal jár. Esetleg ki is engedheted őket, és úgy próbálkozz; ha már megszokták a kalitkát, és el is repülnek, előbb-utóbb csak visszaszállnak rá. Viszont kevésbé érzik magukat sarokba szorítva.

2011. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!