Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vemhes hörcsög?

Vemhes hörcsög?

Figyelt kérdés

Mivel 200 km-es körzetünkben nincs hörcsögtenyészet és még megunt eladó hörcsögöt sem találtam megtehető távolságban, ezért állatkereskedésből hoztam egyet haza. Nőstény. Az eladó is megnézte, azt mondta, talán vemhes, de nem tudja biztosra. Annyi látszik, hogy kissé gömbölyű, nagy a hasa, de semmi mást nem látok sem külsőleg sem a viselkedésén. A tesóm hozzáért alvás közben, akkor odakapott, de talán csak megijesztette. Velem szemben egyáltalán nem agresszív, ugyanúgy hagyja magát kivenni stb.

Honnan tudhatnám, hogy tényleg vemhes-e?


2016. jan. 11. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nem kellett volna így elhozni. normális kereskedésben fel se merül,hogy vemhes, mivel nemek szerint vannak külön válogatva.

de már m1.

ha lefial legyél résen, időben szét kell választani őket egyesével. a hörcsögök nagyon nem szeretik a társaságot

2016. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Két állatkereskedés van nálunk összvissz. Az egyikben nem volt hörcsög, a másikban vagy 10 darab volt, abból kettő olyan, amit szerettem volna. Mind a kettőre azt mondta az eladó, hogy valószínűleg vemhes. Már csak ezért is elhoztam. Borzalmas körülmények között voltak tartva, egy 30x20 cm-es terráriumban 5 darab. Semmi nem volt bent nekik, csak egy kis forgács és össze-vissza a forgács közé szórva mageleség.

Szívem szerint mindet elhoztam volna, de nyilván annyi hörcsöggel nem tudnék mit kezdeni. legalább egynek, ill. ha netán születik több, akkor nekik boldog életet adhassak.

Tudom, hogy magányos állatok, kb. 4 hetesen kellene őket elválasztani. Azt viszont nem tudom, hogy vemhes-e. Egyáltalán nem úgy viselkedik, teljesen nyugodt. Kicsit gömbölyű a hasa, de mást nem látok, nem igazán látom az emlőit sem.

2016. jan. 11. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól kiosztottam volna az eladót a helyedben...
2016. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hörik vemhességi ideje kb. 2,5 hét. Ha már látszik rajta, akkor legalább félidős, de inkább több, Szóval a következő 10 napban eldől a dolog. Amúgy egy kicsit körte alakú a állat felülnézetből, de ha még nem volt vemhes hörid, lehet, nem nagyon veszed észre. Nekem is volt egyszer almom (tervezett), az utolsó napig nem voltam benne biztos, hogy a pároztatás sikeres volt-e (bár azért valószínűsítettem). Az én hörim egyáltalán nem volt agresszív egy percig sem, sőt, a kölykök nevelése alatt talán ragaszkodóbb volt, mint valaha:) Szóval a viselkedés nem feltétlen mérvadó. Figyelj rá, hogy már most adj neki lehetőleg állati fehérjét a kicsik elválasztásáig (pl. szárított bogarakat lehet kapni, de kevéske sajt, túró is megteszi, ha elfogadja).
2016. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!