Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyúlnak van kellemetlen...

A törpenyúlnak van kellemetlen szaga?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden állat büdös ha nem tartjuk tisztán, de a lakásban tartott nyuszinak is van az a jellegzetes szaga ha tisztán tartom?

Nekünk anno húsnyulaink voltak, és egyszer valami oknál fogva az egyiket a házban kellett tartanunk néhány napig. Hiába volt tisztán tartva érezni lehetett a pisiszagot a lakásban.

Gondolkodom egy törpenyuszin, de kicsit félek, hogy hiába takarítanám érezne az az erős pisiszag.

törpenyuszi tartók tapasztalatait és véleményét várom :)



2016. jan. 13. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt házinyuszim, törpe, minden. Most csak óriások vannak épp. Teljesen mindegy, mekkora a mérete és milyen fajta, a nyúl nyúl marad, a nyulaknak pedig jellegzetes ammóniaszagú vizeletük van. A jelölőpisi erősebb szagú, a sima kevésbé. Ők tudják kontrollálni, melyiket használják. A bakokra jellemzőbb a jelölés, de nálam speciel a bak nem jelöl, az egyik nőstény viszont állandóan, tehát ez sincs kőbe vésve. Az ivartalanítás sokszor segít a jelölgetésen. A lényeg, hogy maga a nyúl nem büdös, a pisije viszont mindnek az, ha nincs minden nap kitakarítva legalább a nyuszivécé. A teljes területet 1-2 hetente is ráér, de a toalettsarkot naponta szükséges mind a saját, mind a nyuszi érdekében. Ezenkívül a szagot befolyásolja, mit eszik. Pl. a nyúltáptól igen büdös szokott lenni a pisi.
2016. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A baknyuszik pisije jóval szúrósabb szagú, erősebb. Ha sokat pucolod az almot, persze, tiszta lesz, de a pisiszag nem tűnik el.

Nekem bakom volt... Hát nem kívánom senkinek. :D

Nem veszélyes egyébként, magának a nyúlnak pedig semmi szaga nincs, és a bogyónak sem.

2016. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

DoomSynx, ivaros volt?

A jelölőpisinek van extrém büdös szaga, a normál pisinek átlag büdös. A bak és a nőstény pisije is pontosan egyforma szagú (mindkét fajta) csak - mint mondtam - a bak nagyobb előszeretettel használja a jelölőpisit.

2016. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ivaros volt. Akkor még nem tudtam, hogy nyulat is ivartalanít egy normális állatorvos, de ha tudom, már vittem volna aznap. :) Ennek ellenére imádtam azt a nyuszkót, törpe létére igazi bulldózer lett kifejlett korára. Mindenkinek olyan habitusú nyulat kívánok, mint amilyen nekem volt. :)
2016. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ivartalan bak nyuszim van, heti 1-2 alkalommal kell a wcjét takarítani, nyáron gyakrabban. Normàl méretű macskawc van a ketrecben, amibe fapelletet teszek. Az ágy mellett van a ketrec, nincs szaga. Még az érzékeny orrú vendégek se szokták érezni.
2016. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2016. jan. 14. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!