Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A sünnek engednek az izmai ha...

A sünnek engednek az izmai ha elpusztul?

Figyelt kérdés
A kutyám fogott egy külsőre ép sünt. Össze volt gömbölyödve és csak a lábai és a feje látszott egy kicsit. Megpróbáltam szétnyitni, de ellenállt és nem jött össze. Megpróbáltam széthúzni a szemhéjait, de az sem ment. Ezeken kívül semmilyen életjelet nem adott(legalább is én nem vettem észre). Még élhet? Vagy halva is összehúzzák az izmai?
2010. márc. 29. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
sztem még él,mert ha már nem élne,akk simán széttudtad vna szedni.
2010. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Halál esetén először hirtelen megkeményedik a test [ez a hullamerevség], majd valamennyi idő elteltével lazul el, nem hirtelen, kell néha pár óra. [Szegény macskáim miatt tudom...]

Lehet, hogy tetszhalott, figyeld meg, mozog-e esetleg. Ne nyúlj hozzá. Ha tényleg nem mozdul, órákon keresztül, akkor meghalt... Lehet, nem sérülés, hanem sokk az oka.

2010. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem hirtelen merevedik meg, hanem egy idő után! kb. 1 óra a hullamerevség beállta. előtte teljesen elernyednek. nem tudom milyen színű volt a sün, de ha világos, és sápadtak a végtagjai (ami látszik belőle) az is halált jelenthet. szerintem amúgy hullamerev volt, a szemét biztos nem tudja olyan erővel összehúzva tartani :)

fertőtlenísd a kezed, meg amihez hozzáértél utána, mert a bomlási folyamatok már elindulhattak.

2010. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Tedd egy csendes kis helyre,és figyeld,de ha a nóziát megpiszkálod,akkor általában össze szokott rezzeni,bár ha sokkot kapott,ami nem kizárt most hogy a kutya játéka volt,akkor bizony nem moccan csak ha nyugalom van körülötte,tapasztalat,a spánielem fogott egyszer,és én is minden taktikát bevetettem hogy mozgásra bírjam,aztán beraktam egy fenyőfa alá,ahol a spánielem nem találra,10 perc mulva már nem volt ott!
2010. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ha alaposan megfigyeled, észreveheted, hogy vesz-e levegőt. Én sajnos későn mentettem ki egy sünkölyköt a kutyáim szájából, már elkezdték meghámozni, tisztára sokkot kaptam, mikor észrevettem, hogy még tágul-süllyed a kis tüskegombóc, élt még szegény :(((((
2010. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Ez a dolog tegnap történt, akkor letettem egy bokor alá. Kb. fél órája megnéztem, sajnos ugyanúgy volt ahogy otthagytam. :(
2010. márc. 29. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, szegénykét akkor későn vetted el a kutyától... :(
2010. márc. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utóbbi: ne beszélj már hülyeséget. nem vehette el későn, a kutya már a dögöt találta meg. a hullamerevség beálltához legalább egy óra kell.
2010. márc. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!