Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha 2 patkányod közül az egyik...

Ha 2 patkányod közül az egyik elpusztulna vennél mellé egy másikat?

Figyelt kérdés
Elég rondán fogalmaztam meg a kérdést elnézést, de még fogtok másban is szídni ne aggódjatok:s szóval 2013 nyarán vettünk tenyésztőtől 2 patkányt(előttük már volt 1 patkányom, akit sajnos egyedül tartottam, de anyum nem engedett 2-t, akkor is csak azért ment bele mert a tenyésztő is mondta, hogy ne tartsuk egyedül.) Szóval az egyik sajnos még október végén elpusztult pedig nagyon sokat vittük dokihoz szegénykémet:( és azóta a másik mellé nem vettünk új patkányt és már nem is fogunk:s ti minden esetben beszereznétek mellé egy új patit? Úgy is, hogy lassan lassan3 éves? Elején látszott rajta, hogy magányos, de azóta sokkal többet foglalkozok vele(tudom nem tudok vele 0-24ben ott lenni) és ő volt a félénkebb mindig is, de ez legalább megszünt nagyon kezes lett. Ez most "bűn"?:s Tényleg rossz neki? Előre is köszi a választ!

2016. febr. 21. 14:52
 1/4 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz neki egy párt,társat,de az lenne a legjobb ha hasonló korúak lennének.Ha veszel társat,akkor próbáld meg azt a módszert,hogy mindkettő szelíd legyen,szelíd maradjon,hogy ha van vagy ha tudsz akkor tedd őket külön ketrecbe,és a ketreceket tedd egymás mellé.Mindkettővel foglalkozz naponta,és amikor úgy érzed ,a felügyeleteddel tedd őket egybe,de utána vedd őket külön,így fokozatosan egyre többet legyenek együtt,és így megszokhatják egymást,és szelídebbek is lesznek,vagy szelídebbek is maradnak.És ha úgy érzed akkor véglegesen egybeteheted őket.
2016. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk pont azért vannak hárman, hogy soha ne maradjanak egyedül. :) Még fiatalok, de ha egy elmegy, a helyét betöltjük majd. A három a legjobb szám rövid életű kisállatoknál. Én mindenképp hoznék neki társat, bár már sajnos nem biztos, hogy elfogadja, mert öreg és háklis, és sokat volt egyedül. De a helyedben meggyőzném anyudat, hogy mivel valószínűleg a leendő társ is hamar egyedül maradna, az öregnek csak pár hónapja lehet már hátra, én kettőt hoznék.

Azért kezes, mert csak te vagy neki, nem volt jó döntés, hogy egyedül maradt. Nem akarlak szidni, de engem úgy neveltek, hogy ha nem tudok biztosítani minden szükségeset egy állatnak, akkor ne tartsak. Kb 4 évig vártam, mire olyan helyzetbe kerültem, hogy jöhettek a patik. Nem értelek meg téged, szerintem önző voltál vele. Neki te vagy a gazdi, az isten (akkor is, ha többen vannak), nem ezt érdemelte volna.

2016. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a tiéd már öreg és alapból félénk, egy új társ beszoktatása sok stresszel jár, ezért sem érdemes rögtön a régi társ halála után hozni az újat, de ha mindenképp társat szeretnél neki hasonló korút vegyél aki már nem olyan hiperaktív mint egy fiatal és nem domináns hajlamú, úgy nagyobb eséllyel lesznek meg jól a nyugdíjas éveikben.
2016. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem.
márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!