Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szertenék hörcsögöt venni....

Cukkcica kérdése:

Szertenék hörcsögöt venni. Sokat olvastam az oldalakon de lenne pár kérdésem, miket nem találtam meg. Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

Első kérdésem az lenne, hogy szabad-e két különböző vagy egyező fajtájú hörcsögöt egymás mellet tartani.

Második kérdésem az lenne, hogy egy törpehörcsög és egy normál hörcsög kiskorában és nagyobb korában milyen nagy? mm-ben vagy cm-ben. Hogy kb mekkora lehet.

Harmadik kérdésem, hogy mekkora, ketrec/terrárium kell egy törpehörcsögnek és egy normál hörcsögnek.(a lehető legkisebb szám lenne jó, mert nincs annyira sok hely a nappaliban.)

Előre is köszönöm a válaszokat. :) 14/L



2016. febr. 21. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

1. mindegy hogy különböző fajtájú vagy nem, nem szabad kettőt egymás mellett tartani, mert megölhetik egymást.

2. a törpehörcsög kiskorában 3-4 centiméter, nagy korában 6-7

egy normál méretű hörcsög kiskorában 5-6 centiméter, nagy korában 7-8

3. a törpehörcsögnek inkább akvárium, terrárium kell, mert a rácsok közt kiférhet. 30x30x30 cm

egy normál méretű hörcsögnek 40x40x40 cm

+. ha elfogadsz egy jó tanácsot szíriai aranyhörcsögöt vegyél, ez a fajta szelídül meg a legkönnyebben.

a törpehörcsög viszont nagyon harapós.

2016. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló rosszul mondja, ne hallgass rá! (Már bocsánat, kedves első!)


1. A hörcsögök magányos állatok, csak egyet tarts! Kettőt legfeljebb roborovszkiból lehet tartani.

2. A törpe felnőttként 6-11 cm, kicsiként úgy 4 cm lehet, a normál (arany)hörcsög 13-18 cm, kicsiként 5-6.

3. 30 vagy 40 centis ketrec eszedbe ne jusson! A legeslegminimum is 60x40 cm mindkettőnek, mert oké, hogy a törpe néhány centivel kisebb, de a mozgásigényük egyforma. A 60-as is roppant kicsi egyébként, de talán tűrhető.


Az aranyhörcsög valóban szelídebb általában, de persze akad köztük agresszív és ugyanígy törpéből is van rendkívül barátságos. Mindkettőt kézhez lehet szoktatni, egyik sem harap, ha megfelelően bánsz vele. (Kivéve, ha mondjuk ételszagú a kezed és megkóstol.)

2016. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek 2-essel abban, hogy a nagyon minimum 60*40 cm, ebbe is legfeljebb törpehörcsögöt ajánlok!!! (De persze ez nem olyan "szigorú" méret, nekem pl. 85*35-ösöm van, mert ez fér el a polcomon. Ugye pár cm-rel keskenyebb, de 20 cm-vel hosszabb, ami nagyon SOKAT számít!! - Bár aranyhörcsögöt ebbe sem lenne szívem tartani, a dzsunginak már tényleg jónak mondható.) A törpék közül a dzsungik nagyon is szelídek:)) Kb. 7 cm lesz, mire felnő.

És NEM, NEM szabad többet tartani belőle! (Legfeljebb Campbellből és Roborovszkiból lehet megpróbálni, de nekik értelemszerűen több hely, dupla felszerelés stb. kell, és lehet, hogy nekiállnak egyszer veszekedni, és akkor szét kell választani, erre meg neked úgy tűnik, nem lesz lehetőséged.)

2016. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
2-es és 3-mas leírásával én is egyetértek, csak annyi, hogy a minimum inkább 80x40 szerintem. Bár én azt szoktam mondani, hogy egy 100x50-es lenne jó egy hörcsögnek (mindegy, hogy törpe vagy normál) és lehetőleg terrárium, nem ketrec. És oké, hogy a 100x50-esben már tengerimalacot meg nyulat is tartanak, de ők konkrétan állatkínzónak mondhatók... Soha nem fogom megérteni, hogy lehet bezárni pl. egy kutyával egyszinten lévő mozgásigényű nyulat egy akkorka ketrecbe. Mit vétettek szegények, hogy börtönbe kerültek?
2016. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget. Mostmár biztos hogy jól fogok választani.:)
2016. febr. 22. 16:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne. Hogy egy hörcsögöt egy nap Hányszor és kb. Mikor kell etetni?
2016. febr. 22. 16:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Én a kettes válaszoló vagyok. Alapjáraton én is 100x50-eset szoktam hörcsögnek ajánlani, bár nekem is csak kétszer (emeletes) 80x40 cm van.

A nyulas (és más kisemlősös) dologgal is tökéletesen egyetértek. Régóta harcolok a nyulak ketrecben tartása ellen több-kevesebb sikerrel. Az én két nyuszimnak 10 négyzetméteres a ketrecük és még ez sem elegendő ahhoz, hogy kellőképp mozoghassanak benne. Akkor mit tud csinálni szerencsétlen egy "neki való" 100x50-es, azaz fél négyzetméteres ketrecben?!

Örülök, hogy más is látja így rajtam kívül!


Kérdező, én a hörcsögnek napi 1x adok a magkeverékéből este 8 körül, ilyenkor kap egy kis zöldséget, gyümölcsöt, más friss, zöld növényt és fehérjét is. Illetve szárított gyógynövényeket. Ez bőven kitart 24 órán át, tovább is, nem fogy el. Valamennyit eszik, valamennyit elraktároz, de 24 óra után mindig cserélem. Az esetlegesen megmaradt romlandót a raktárából is kiveszem minden nap. Egyébként van még bent neki széna, gyógynövényes-ásványos akármi, amit rághat, amolyan fogkoptatónak is jó, faág, kukoricacső és egy számára is egészséges rúd (a legtöbb nyalánkságrúd egészségtelen!). Szóval napi egyszeri etetés elég, de ha mondjuk kétszer adsz kevesebbet, az még tökéletesebb.


Amúgy én is mindenképpen terráriumot javaslok, nem ketrecet. Magyarázat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7518671-s..

(2-es és 3-mas válaszoló vagyok)


Figyelj még arra is, hogy a kereke elég nagy legyen. Törpének 20-25, aranynak 25-30 cm átmérőjű. Máskülönben hajlik a háta, roncsolja a gerincét és iszonyúan fáj neki. Ezenkívül a futófelület mindenképpen zárt legyen, ne rácsos, mert az nagyon veszélyes. Legalább az egyik oldala is fedett legyen.

2016. febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Ez nagyon sok segítség volt a megfelelő terrárium/hörcsög választásához. :D
2016. febr. 22. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!