Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekes anyukák! Nálatok...

Kisgyermekes anyukák! Nálatok mindig ragyog az egész lakás? (3 éves korig bezáróan)

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 14:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A gyerkőc korát is írjátok le légyszi.
2010. dec. 24. 15:04
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok tisztaságot tartani, mert ha elúsznék a takarítással, akkor nagyon-nagy kosz lenne. Mindennap felmosok, porszívózom, ha kell mosok, vasalok, törölgetés hetente, kádmosás hetente, wc takarítás 2-3 naponta.

Kisfiam sokat segít, nem hisztizik közben, így könnyű napi 1-2 órát rászánni, és minden tiszta.

2 éves kisfiú és 29. hetes kismama

2010. dec. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. 55m2-es lakás.
2010. dec. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hohohó! :D Az volna még csak jó... 28 hónapos a fiam, akkor ragyogott a lakás, mikor ő már bölcsibe volt, én még nem dolgoztam és otthon tudtam nyugodtan takarítani. És egészen délutánig úgy is maradt, bibibí!!! :D Most komolyan.... Szerintem ez babától is függ. Az enyém iszonyat érdeklődő és nagyon izgága, nem ül meg egy helyben max. negyed órát, ha nagyon-nagyon belemerül valamibe. Sokszor még a mosogatás is úgy van meg, hogy közben ott ül mellettem a széken és nézi mit csinálok és folyamatosan beszél. A porszívózásba is besegít. De minden nap csak valami részfeladatot tudtam csinálni (egyik egy szoba, másik nap másik, vagy egyik nap porszívózás mindenhol, másnap törölgetés/felmosás, stb.) Így mire a végére jutottam volna a feladatoknak, kezdhettem előlről... :S Bármikor bárki, itt mindig szerte szét vannak a játékok, pedig egész nap pakolunk. De gondol egyet és 5 perc alatt teleszórja a szobát. :D Aztán az egyik kupacot elrakjuk, közben már másikat elő is szedett... így ez örök körforgás. És persze ha segít a takarításban, az mindig háromszor annyi idő.
2010. dec. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem!

S többnyire kell hívnom segítséget is! (takarítónőt).

A nagy 19 éves, ikrek 12 évesek, kicsi 2 éves.

Mi meg dolgozunk (otthon) vállalkozásban 6-22 óráig, így soha nincs időnk!

2010. dec. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki pakol egyfolytában reggeltől estig 2 éves kisfiam és 9 hónapos kisfiam szét én meg össze:) Takarítani? Ha szerencsém van és együtt alszanak délben akkor jutok valamira egyébként már letettem róla:( Hétvégén ha kicsit egyedül tudok maradni akkor már akár 1 másfél óra alatt ragyogóvá teszek mindent ez szerda csütörtökig kitart mármint tudok rá vigyázni de ekkor fogy az erőm és nem is érdekel péntekre káosz van szombaton ugyis rend lesz:)
2010. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
nem.minden héten kiporszívózok,és kitakarítom a fürdőt és a wc-t,a wc-t minden nap áttörlöm domestosos papírtörlővel ezen felül.Sepregetni szinte minden nap kell,a férjem behozza a koszt az előszobába,de az hamar megvan.a játékokat napjában százszor pakolom össze.ez van
2010. dec. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

4 éves ikreim (fiú/lány), ha azt mondom, takarítás (a lánynak), akkor azonnal takarít, a fiam pedig úgyis mindig azt csinálja amit a húga. Ha a fiúnak mondom, a lány rábeszéli.


A 6 éves lányomnál viszont pont máshogy van: őfelőle az egész ház felrobbanhatna, akkor se izgatná a rumli. A szobájában kardigánok, nadrágok vannak szanaszéjjel, a ceruzái is a földön, a kicsik meg tapossák össze, és még ő van fölháborodva.

A konyhai takarítás a feleségem feladata, enyém a hálószobai.

A dolgozószobában pedig rend szokott lenni, mert ott csak én szoktam lenni. Vagy nagyon ritkán a feleségem, gyerekek ha gépeznek.


A nagylányomat leszámítva (ő is összepakol, csak nem szó nélkül) általában rend van nálunk.

2010. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy!De a gyerek előtt sem ragyogott.Sosem voltam rendmániás, nő létemre trehány vagyok,nem zavar a rendetlenség. Persze takarítok,meg rendet rakok,de nem különösebben érdekel. Ha azt akarnám hogy ragyogjon egy 2,5 éves mellett egész nap csak pakolhatnék.
2010. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a mi házunk sem a tisztaság mintaképe. Régebben sem lehetett annak nevezni, de mióta megszültem azóta végképp nem érek soha a végére. Nem mentségként mondom, de nagyon nagy a ház és a kert. Párom rengeteget dolgozik, nekem meg a gyerek fontosabb, mint hogy csili-vili legyen a ház.
2010. dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!