Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik a tengerimalacom?

Miért nem eszik a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

2 napja alig eszik valamit a tengerimalacom. A szénához és gyümölcshöz-zöldséghez nem is ér hozzá, csak néha a tápból csipeget. Inni iszik rendesen. Fogalmam sincs, mi lehet a baja, mert amúgy aktív és barátságos, mint mindig.

Az előbb jelzett úgy, mint ahogy szokott, mikor enni kér, de tele van már mindenféle kajával pakolva a ketrece :(



2016. márc. 12. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy a foga van túlnőve. Tengerimalachoz értő állatorvos kell sürgősen, úgyeleti időben is, mert napok alatt éhenhal.
2016. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

El is kezdtem már keresni.

Azóta elkezdett csipegetni a többi ételből is, de még mindig csak minimálisat. Nem lehet addig is tenni érte valamit?

2016. márc. 12. 20:12
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy alaposan megnéztük a fogait, semmi rendelleneset nem látunk. Persze a doktor a biztos megoldás.

Olyat is olvastam, hogy talán beevett és felborult a bélflóra egyensúlya...olyankor mi a teendő? Azt mondták vegyem ki a tápot és akkor kénytelen lesz szénát enni, de nem merem.

2016. márc. 12. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt én se merném. A hátsó fogai is lehetnek túlnőve, ami nem látszik laikusnak. Keress ügyeletes állatorvost, de olyat, aki ért a malachoz.
2016. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vitaminkúra és egy kis noszogatás pár napon belül megoldotta a helyzetet :)

Szerencséte nem volt nagy gond, tényleg 'csak' a bélflórájával lehetett valami.

2016. márc. 20. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!