Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vérzik a körme?

Miért vérzik a körme?

Figyelt kérdés
A tengerimalacomnak már másodszor szakad be a körme... azthittem az alatta lévő törülköző miatt, de azt már lecseréltem 100% polár anyagra. Elképzelésem sincs, hogy hogy tudja beszakítani... Mégegyszer nem szeretném őt elvinni állatorvoshoz, (nem a pénz miatt) ugyanis szerintem nem szükséges lecsípni neki az egészet, hogy mégjobban fájjon és szenvedjen. A kedve nagyon jó, nem mutatja jelét a fájdalomnak, eszik-iszik és ugrabugrál ugyanúgy, mint eddig. Kérdésem tehát, hogy mitől szakadhat be a körmük? Más tengerimalacával is "gyakran" megesik?
2016. ápr. 2. 13:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy folyamatosan kezelve/fertőtlenítve van, holott a mi állatorvosunk még azt sem csinálja meg!
2016. ápr. 2. 13:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Vágod a körmét?

Mert renderes kell vágni nekik.

Szerintem az lehet a baj, hogy túl hosszú neki, amit ösztönből saját magának akar lerágni,és túl beszakítja. Vagy esetleg tényleg az, hogy beleakad abba, ami alatta van. Próbáld ki, hogy forgácsot teszel alá, vagy pelletet, vagy azt a kocka alakú kis darabokat (annak nem tudom mi a neve). Sajnos nem játék a köröm vérzés, mert a malacka elvérezhet még akkoris, ha hihetetlennek hangzik!

2016. ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, nemrégiben volt neki levágva, erre mindig odafigyelek. Direkt azért van alatta polár takaró, abba nem tud beleakadni a körme. De például ma láttam (ha jól láttam), hogy rágja magának a hátsó lábán lévő körmöt. Egyáltalan nem hosszú neki, tényleg rendszeresen járok vele kozmetikába, ahol alaposan levágják neki akkor mégis miért rágogatja magának?
2016. ápr. 3. 01:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos pedig azért rágja, mert hosszúnak találja. Próbáld máshov vinni. Vagy van mégegy tippem, hogy a fogát koptatja. Van neki bent sok széna? Meg fája, amin tudja koptatni a fogát? Az enyéim (5en vannak) a szénán kívül rendszeresen rágják berakott fát is.
2016. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Legutóbb az állatorvos vágta le neki, ő sokkal durvábban csinálta, mint az állatkozmetikus (a malikám minden egyes körménél felsikított). Állandóan van bent neki széna és egy farúd is, de akkor majd veszek neki olyan fahidat mellé plusszba. A fogai nagyon szépek, ápoltak, kicsik. Répát is szokott kapni napi rendszerességgel mert az is jó fogkoptató. Semmi oka nincs, hogy ezt csinálja a körmeivel... :(
2016. ápr. 3. 11:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindeképp próbáld ki, hogy valami mást raksz alá, ha nem válik be akkor visszarakhatod, ami most van alatta, de hátha segít.

Répát ne adj neki mindennap, mert sok benne a cukor :S

Kínáld paprikával, almával, ubival :) a lényeg, hogy ne egyen mindennap répát.

2016. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tippeket/tanácsokat. Nem csak répát kap, de azt napi szinten legalább egyszer adok neki a többi zöldség/gyümölcs mellett. :)
2016. ápr. 4. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!