Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vérzik a farkas körme?

Miért vérzik a farkas körme?

Figyelt kérdés

Nem régóta van nálunk egy kb 4 éves jagd terrier.

Pár napja megfürdettem, bolhátlanítottam. Akkor láttam, hogy a farkaskörme is nagyon hosszú már. Nem akartam, hogy esetleg letörjön.


Kb fél órája le is vágtam neki. Van direkt erre a célra, kutyáknak való köröm ollónk.

Nagyon oda figyeltem, hogy ne legyen túl rövid. De amikor levágtam mindkettőt, a vágott körme végéből egészen gyorsan jött a vér. Bekötöztük. (Szegénykém, nagyon nyugodtan tűrte.)

Nem értem. Úgy vágtam, ahogy a többiekét is mindig. Nekik nem szokott vérezni. Megnéztem, Nem volt rövid.


Miért lehet? Van valakinek esetleg tapasztalata?


2013. szept. 3. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szépen belevágtál. Ilyenkor vérzéscsillapítóval szokták kezelni. A kutya körmének nem lehet csak úgy nekiesni. Figyelni kell, hogy mekkorát vágsz le belőle. Ha nagyon hosszú, akkor az élő rész is hosszabbra nő meg.
2013. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Óhh, ezt nem tudtam, hogy ha nagyon hosszú, akkor az élő rész is hosszabbra nő.

Szegénykém, mit csináltam vele. :-(

Úgy vágtam a körmét, mint ahogy a többi kutyámét, akik rendszeresen vannak gondozva.


Köszönöm a felvilágosítást!

2013. szept. 3. 21:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, túléli. :-) Azoknál a kutyáknál, akiknek nem vágják rendszeresen a karmot, az élő rész is hosszabb, ahogy az első írta. Ilyenkor rendszeresen, kisebbeket kell vágni belőle (én kb. 2 hetente szoktam), és így az élő rész is fokozatosan visszahúzódik.
2013. szept. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. szept. 5. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!