Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak beszakadt a körme,...

Kutyámnak beszakadt a körme, vérzik!? (bővebb lent)

Figyelt kérdés
Ugrált és egy rossz lépésénél beszakadt neki és elkezdett vérezni. Utána már csak nyalogatta de ugyanúgy játszott tovább. Kötést nem tudok rárakni, mert tudom, hogy nem viseli el. Mit tegyek? Vagy begyógyul magától és ne csináljak semmit? (tacskó keverék kutyus)

2016. márc. 31. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

így láthatatlanban nehéz megmondani. legalább ferőtlenítsd le, meg 1-2 napig tartsd bent szerintem, nehogy elfertőződjön.

de dokinak is meg lehet mutatni.

2016. márc. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fertőtlenítsd le pl betadinenal. ne engedd, hogy nagyon nyalogassa vagy rágja, attól csak rosszabb lesz. ha nagyon fájlalja vagy elkezd forrósdoni, dagadni, csúnyább lesz akkor vidd orvoshoz, ha nem, akkor legtöbbször simán elmúlik nekik.
2016. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is nemrég van egy ilyen eset, az én kutyám sem fájlalta, csak ha valamiért hozzányúltam (pl. hogy megtöröljem a lábát), azonnal nyüszített. Valószínűleg le kellene vágni egészen az élő részig, csak úgy tud utána egészséges köröm nőni. A vágással inkább ne kísérletezz, vidd el orvoshoz, ő bebódítja a kutyát, levágja, fertőtleníti. Nekünk kötést is rakott rá, amit 2 napig kellett rajta hagyni, ill. 1 hétig zoknit kellett húzni a lábára a séták idejére. :)
2016. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Nemrég volt, bocsi, elírtam.
2016. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez a buli néhány hete úgy harmincezrembe volt :) Gyulladáscsökkentő, antibiotikum, napi kötözés úgy egy hétig :) Tőből letört a kutya körme túrázás közben.
2016. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lefertőtlenítettem neki többször, nyalogatja még meg néha játék közben sántít, de szerintem rendbe fog jönni magától.

Köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 3. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!