Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt vagy tengerimalacot...

Hörcsögöt vagy tengerimalacot vegyek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 6. 08:40
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Minden választ előre is köszönök :)
2016. ápr. 6. 08:43
 2/21 anonim ***** válasza:
Malacot
2016. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Egyértelműen tengerimalacka! A hörcsög nagyon kis cuki tud lenni, de ennyi. A tengerimalac viszont igazi társ, ragaszkodik a gazdájához, imádja, meghálálja a gondolkodást, és meglepően intelligens. Nekünk mindkettő volt, illetve a tengerimalac még mindig van, 9 éve, és igazi családtag :-)
2016. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

tengeri malac!

érzelmi szinten is fejlettebb és tovább is él.

sokkal aranyosabb is

2016. ápr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kszönöm a válaszokat:)
2016. ápr. 6. 09:17
 6/21 Zepney válasza:
100%
Mivel nekem volt már hörcsögöm, de tengeri malacom nem ezért inkább tengerimalacot ajánlok :D Hogy miért? A hörcsög nagyon aranyos, de (bár az enyém igen is kötődött, és várt amíg hazaértem az iskolából) ennek ellenére a legtöbb hörcsög nem ilyen. Tengeri malacom még nem volt de ahogy olvastam, biztos sokkal intelligensebb ezért hát azt javaslom én is :D
2016. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
Akkor a szavazás állása 4:0 a tengerimalac javára :-) Meglátod, imádni fogod :-)
2016. ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

1. A két állat eléggé különböző: jó, hogy mindkettő kisemlős, de kb. ennyi a hasonlóság. Más az életmódjuk, máshogy kell tartani őket, más igényeik vannak, más az életritmusuk, más érzés kézbe venni őket. Kell, hogy az egyik jobban tetszen, ha nem érzel különbséget, akkor valószínűlg egyik sem való neked.

2. Gondold végig, melyiknek tudsz jobb körülményeket biztosítani és melyik életmódja / tartási módja illik jobban hozzád. Pl

- a hörcsög magányos állat, tengerimalacból kettő kell.

- a tengerimalac nagyobb, és kettő is kell ugye, ezért nagyobb a helyigénye

- a tengerimalac nagyobb, ezért drágábbak a felszerelések (mondjuk ez egyszeri beruházás)

- a hörcsög éjszakai állat, a tenerimalac nappali: ha későn fekvő vagy, vagy akkor van időd foglalkozni vele, a höri remek választás, nem fog nap közben hiányolni. Ha viszont zavarna éjszaka a matatása (mert mondjuk egy szobában fogsz aludni vele és rossz alvó vagy), akkor meg a tengerimalac jobb

- tengerimalacom nem volt, törpehörcsögöm meg elég sok. Ha abból indulunk ki, hogy a tengerimalac táras állat, és kell a fajtárs, te "csak" a gazdi leszel. Mondjuk ez csak tipp. DE! az egyáltalán nem igaz, hogy a höri nem ragaszkodó. Aki ezt állítja, az nem foglalkozott vele eleget. 11 eddigi hörimből 10 (miután megszokott nálam) alig várta, hogy vére feltűnjek a színen (igaz, egy félénkebb, "magának valóbb" nálam is "becsúszott")

2016. ápr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Amelyik állat közelebb áll a szívedhez
2016. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Az nem igaz,hogy a hörcsög nem igazi társ.Nekem is van hörcsögöm és ő rángatott ki a rossz kedvből nem tudd visszabeszélni de igazi társként viselkedik és nem csak simán cuki.Ő is imádja a gazdáját és meg is hálálja a gondoskodást és ragaszkodik a gazdájához.Sőt még okos is.!
2016. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!