Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS, a kishörimnek mi lehet a...

SOS, a kishörimnek mi lehet a baja? Nagyon meg vagyok ijedve.

Figyelt kérdés

A dzsungáriai törpehörim most vagy 1 órája nincs olyan jól. Próbálna aludni, de folyton csak köröz a ketrecben lassan kúszva, néha megáll, nem találja a helyét. Nem akar elfogadni ételt. Szereti a sajtot, uborkát, bármikor hajlandó megenni, még akkor is ha tele van a pofija. Most meg leraktam elé, hogy egye meg és elmegy tőle. :( Nagy ívben elkerüli. Nem romlott, mert az enyémből adtam oda neki.

Attól félek valami baja van, sajnos már sok hörimet láttam meghalni. Nem lusta szerintem. :(


Mi lehet a baj?? Nem is evett semmi olyat egész nap amitől rosszul lehetne, inni is ivott.

1 éves csak, makk egészséges kishöri, szép, kis gombócka. :(


2016. ápr. 9. 22:19
 1/7 Boda Gergő válasza:
52%
Ha aggódsz érte , akkor mi a f@xért ide írsz , ahol nem fogsz szak segítséget kapni, ahelyett hogy elvinnéd állatorvoshoz, vagy kihívnád hozzá.
2016. ápr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Szegény...ez a kor hörinél simán lehet öreg...
2016. ápr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért b**meg, mert nincs ügyelet ahol én lakok és nem tudtam elvinni!!!! Vasárnap meg semmi nincs, holnap tudom csak elvinni!! El is fogom... csak nem tudom mitől lehet baja.
2016. ápr. 10. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Kereskedésből van? Ott általában a beltenyészet miatt kevesebb ideig élnek.

Legközelebb csak megbízható tenyésztőtől vásárolj.

2016. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elvittem állatorvoshoz másnap, azt mondta tud rajta segíteni, kapott szurit és gyógyszert, de két nap után feladta a küzdelmet... :(
2016. ápr. 26. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
:(
2016. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szegénynek kívülről semmi baja nem látszódott, egyszerűen csak ekdvetlen volt és nem akart enni. Aztán vasárnap, amikor ugye nem tudtam elvinni, már folyt ki vmi a szájából, mert tiszta nedves volt a szőre ott. Nem tudtuk mi lehetett az, azt hittük hányt, de mondta az orvos másnap, hogy nem tudnak a hörik hányni, és valami tályog nőtt a szájába. Azt kipukkasztotta neki és folyt ki a genny. Az folyt neki előtte is. Kapott szurit, ecsetelőt, minden nap ecsetelni kellett. Hétfőn voltun a dokinál, szerdán kellett volna menni újabb szurira és hogy az orvos is leecsetelje neki (mert ő jobban hozzá tud nyúlni, mint mi), de már reggelre elaludt. :(((

Nagyon sajnáltam szegénykét, el sem tudtuk képzelni mitől alakult ez ki neki egyik napról a másikra. Az orvos sem tudott erre mit mondani. Viszont abból a szempontból "örülök", hogy nem szenvedett sokáig. Régi hörim daganatos volt, hiába kapott kezelést, nagyon sokáig húzta még úgy betegen és nem volt jó úgy látni...


Gondoltam leírom így utólag, hátha valaki majd ilyenre keresne rá és tud tájékozódni belőle.

2016. ápr. 27. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!