Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen büdös?

Figyelt kérdés

Van 2 tengerimalacom, itt tartom őket a szobámban. A ketrec elég nagy kettőjüknek 3 naponta takarítom mégis büdös van a szobámban. (én már nem is érzem, csak barátom mondta, hogy milyen malac szag van itt) most, hogy itt a jobb idő már rendszeresebben szellőztetek de úgy látszik ez sem használ.

Mit csináljak, hogy ne legyen büdös a szobámban?


2010. ápr. 6. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Sósavval marasd ki a ketrecük alját ( lehet, hogy már húgyköves), és utána takarítsd 2 naponta őket. Esetleg azt a részt, ahova pisilnek naponta töröld fel egy papírzsebkendővel.
2010. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
milyen almot használsz?
2010. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Állatboltban veszem a forgácsot
2010. ápr. 6. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:
sósav helyett jo az ecet is.
2010. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a forgács nem a legjobb szagszívó. van egy pellet nevű alom, mi ezt használjuk és sokkal jobb.
2010. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sósavazás előtt vedd ki a malacokat azért :)

Viccen kívül: nekem az vált be, hogy a WC-részt egy külön mozgatható, kivehető tálkán, vagy fémlemezen tartottam (a ketrec volt ilyen kialakítású gyárilag, de gondolom, házilag is megoldható), és azt naponta többször kivittem, citromillatú mosószerrel lemostam. Nem bántotta őket a citromillat sem, szóval nem lett belőle fennakadás.

2010. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

és ha macskaalmot rakná a forgács alá?

én egereknél csináltam ezt, nem tudom a tengerimalac mit szól hozzá, de a macskaalom az jól elszívja a szagokat

2010. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Majd kipróbálom őket. Köszi az ötleteket :-)
2010. ápr. 6. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!