Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac öklendezés...

Tengerimalac öklendezés csuklással. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Néha az egyik tengerimalacom elkezd csuklás szerű hangot adni és ezt öklendezés, pocakrángás követi. Azt tudom, hogy ezt a mohó evés váltja ki (szájpadlásra ragadt ételmaradék, fogak közé beszorult kaja). Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Egyszer végignéztem és hamar abba is hagyta, másodszorra már kitátottam a száját és láttam, hogy a fogai közé ragadt a jutifalat, ezért ki is szedtem. Most harmadjára megijedtem és azonnal kikaptam a ketrecéből, belenéztem a szájába, de nem láttam semmit.

Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor hagynom kellene, hagy rendezze le maga vagy jól cselekedtem, hogy "megzavartam" a dolgában?



2016. ápr. 23. 23:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy miután kivettem és visszaraktam a helyére már nem csinálta.
2016. ápr. 23. 23:18
 2/3 anonim válasza:
Lehet csak ennyi is hogy valami belement a szájába de írtad hogy volt olyan is hogy nem volt benne semmi. Szerintem jobb lenne azért megmutatni egy orvosnak a biztonság kedvéért. Lehet valami nagyobb baj van.
2016. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem napi rendszerességgel csinálja, de olvastam is róla, hogy gyakran előfordul, ezért nem szaladgálnék vele feleslegesen állatorvoshoz. :) Sajnos eléggé rossz tapasztalataim vannak állatorvosokról és minél kisebb az állat, annál tapasztalatlanok.
2016. ápr. 24. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!