Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni mert nagyon szeretnék egy tengerimalacot és pont lenne rá alkalom hogy legyen mert a barátnőmnél most születtek de anya nem engedi?

Figyelt kérdés
folyton csak azt hozza fel hogy büdös meg az alom kiszóródik meg hangos meg egy még egy csomó ellenkezés pedig én utánaolvastam a költségeket kiszámolt a ketrecet kinéztem az még az időbeosztást is megcsináltam mert lenne időm foglalkozni vele etetni ha kánikula van nyáron azt is meg tudom oldani szóval még mit csináljak segítsetek lécci?

2016. máj. 3. 18:10
 1/7 A kérdező kommentje:
csak van egy tippem ami miatt nem bízik bennem az hogy vannak halaim és az elején amikor megkaptam 2 napig az ment hogy jaj de szép meg folyamatosan lestem őket aztán már a szüleimre hárult a felelősség de mostanában már csak én foglalkozom velük anya már hazajön este és azt látja hogy meg vannak etetve stb...szóval teszek azért hogy megengedjék a tengerimalacokat de ez nem elég segítsetek lécci
2016. máj. 3. 18:15
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, ez nálad mennyire fog beválni, de én mikor hasonló helyzetben voltam (bár én törpenyuszit szerettem volna), egy az egyben kijelentettem, hogy nyuszim lesz. :D

Megmutattam anyumnak a ketrecet is, ezzel a dumával: Nézd, ezt fogod megvenni a nyuszimnak. XD Szó szerint...

Szerencsére az én anyukám lazább fajta, úgyhogy viszonylag könnyen beadta a derekát. :P

A te szüleid sajna nem ismerem, nem tudom, hogyan lehet rájuk hatni, de ha minden kötél szakad, én alkudoznék a helyedben. Pl: nem kérsz idén semmire ajándékot (se szülinap, se karácsony, stb), hasonlók.

2016. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem engedik, akkor nem lesz, és kész. De nem is szabad egyeül tartani, szóval kapásból kettő kellene. Harmadrészt a barátnőd véletlenül se tenyésszen tengerimalacokat, mert abból csak baj van.
2016. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha a gyerekem így kijelentené a dolgokat,mint a 2., akkor olyat lecsavarnék neki,hogy eszébe sem jutna többet. Ez akkora tahóság egy gyerektől,mint ide Tokió. Szerencséje,hogy az anyja ilyen elnyomott típus,különben jól megjárta volna.
2016. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha te veréssel nevelsz gyereket, csak gratulálni tudok. :) Mintaszülő lehetsz.
2016. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha anyukád nem engedi, nem tudsz mit csinálni. Az anyagi felelősség az övé és amíg a két malac indulóköltsége 50.000 forint és a havi tartásuk is 6-10.000 forint, addig nyilván ő dönt. A barátnőd meg ne szaporítson.
2016. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem kérdeztem tőle semmit csak megvettem és kész. Utána már nem tud vele mit csinálni. Viszont ha a halaidat sem vagy képes etetni/gondozni akkor nem ajánlom a tengerimalacokat (minimum 2). Ezt ne vedd sértésnek csupán csak jótanácsból mondtam. A tengerimalacokkal törődést, gondozást és sok figyelmet igényelnek. Átlagéletkoruk 7-8 év, hosszútávra tervezz velük. Előtte esetleg lehetne törpehörcsögöd vagy patkányod, ők csak 2-3 évet élnek és a felelősség is kisebb.
2016. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!