Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért eszi meg a hörcsögöm a...

Miért eszi meg a hörcsögöm a kölykeit?

Figyelt kérdés
2008. szept. 24. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
érzi rajtuk azemberszagot és ezért teszi. nem kellett volna összefogdosnos őket
2008. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk akkor modhatni "normális" , ha ez volt az első vagy második ellése, akkor szokta megenni a kölykeit. Általában fiatal anyáknál fordul elő ilyesmi. Vagy még akkor esik meg ilyen ha valamilyen hiánya van (fehérje). A dzsungáriai hörcsögöknek is lisztkukacot kell adni ellés elött és után. Attól nem szokta megenni, hogy összefogják, max. csak nem szoptatja.
2008. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nem ette meg és első ellés volt.De az apjukat külön kell rakni, mert ő eszi meg őket
2008. szept. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem fogdostuk öket .

most 2 hetesek.sima tejjel megélnek ha adunk neki?mert már nem lehet visszatenni az anyjához mert egyböl rátámad

2008. szept. 25. 08:10
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ugyan japán táncolóegereim voltak, és állítólag azért falta fel a kölykeit, mert kevésnek találta a helyet ennyi egyednek. Talán ez is egy lehetséges ok nálad.
2008. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos előfordul, mert az anyaállat vérszemet kap, kétségbe esik, ezért csak az erősebbeket hagyja életben..ha pedig úgy érzi nem tudja ellátni esetenként mindet megeszi...

Külön kell őket tartani és csakapránként összeszoktatni...az apa addig mehet messzebb is.

2008. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az apa mindenképp külön legyen, az anyukának pedig dupla adag jó lédús gyümölcsöt és ennivalót adjatok. Nagyon megszomjaznak a szülés és szoptatás alatt. Állatorvos mondta. De igaz, ha első szülése, gyakran megeszik őket, és ez lehet sajnos a beltenyészet eredménye is. Ezért jó két külön helyről (városból) választani a szülőket. Sajnos valószínű, hogy a kicsik nem maradnak meg, mert a tehéntej nem jó nekik.
2008. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért, de azt tudom, hogy rengeteg zöldséget kell adni neki, hogy ne egye meg a kölykeit. Egyébként ez nemcsak az első nem tudom hány ellésnél fordul elő, hanem a többinél is, ez nem vérszem, ez most már sajnos normális... hála az össze-vissza keresztezésnek.
2008. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A hörcsögöd valószínűleg azért eszi meg a kölykeit mert vitaminhiánya van. Sok zöldséggel és gyümölccsel ez kompenzálható, vagy vegyél neki vitamin-komplexet. Ne csak C-vitamin legyen benne, mert a túl sok C-vitamin megterheli a veséit. A tengerimalaccal, a majommal és az emberrel szemben a hörcsög is képes előállítani C-vitamint, ezért csak komplex vitamin vegyél, ha veszel!

Hozzáteszem, hogy az ürülékét is ugyanúgy a vitaminhiány miatt eszi meg. A vizeletét pedig szomjúságból nyalhatja fel. Különböző zöldségekkel és gyümölcsökkel nem lesznek ilyen gondjaid a höriddel.


Üdv.: Nitta

2009. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A hörcsögnek fehérjehiánya van,azért eszi meg. Ha adsz neki kukacot esetleg sajtot,tejfölt,nem fogja őket bántani.
2009. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!