Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vemhes tengerimalac, és...

Vemhes tengerimalac, és házinyúl, más kisemlősök részére, a "női" nem egészsége végett tényleg szabad készíteni cickafarkfű teát az önitatójukba?

Figyelt kérdés
Azt ajánlotta egy kisállattartó szomszédom, akiknek haszon és háziállataik vannak, unokájának tengerimalaca, meg vmi mókusa van, és hogy mint a nőknél, úgy az àllatoknál is jótékony hatású a "női bajokra", és ezt is adja a vemhes kisemlőseinek. Nekem újdonság, mert most hallok ilyet először, még embernek is. Nekem a méhszájnál fáj az együttlétek közben, így magamon kipróbálom. Vettem is inni, és külsőleg is alkalmazom. De kisemlősöknél mint a vemhesség alatti " karbantartásként"nem tudtam, hogy létezik így. Akkor mind az embernek, mind az állatnak egyformán szükségeltetik a magzat fejlődéséhez? Várandósan is iható? Csincsillám van egy db lány, nem vemhes, de "nő" és ha szabad adni ilyen teát az önitatójába, akkor örömmel töltene el, hogy egészséges "nő" legyen. De addig nem adok, amíg nem kapok értelmes, hasznos tippeket. Terhes embernek-terhes kisállatoknak ennyire hasonlóan jótékony hatású a cickafarkfű?
2016. jún. 2. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrét választ nem tudok sajnos adni, viszont azt tudom, hogy pl a tengerimaliknak a húgyúti problémákra tőzegáfonya teát szoktak felírni a dokik.

Gondolom, hogy ha ezt a teafajtát ihatják kisemlősök, akkor a cickafarkfű teát is, de azért valaki erősítsen meg.

2016. jún. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne adj neki semmilyen teát az itatójába, igyon vizet. Ha vemhes lesz, akkor majd Oxbow Critical Care-t kell neki adni a vemhesség utolsó 2-3 hetében (vagy amikor már nem tud eleget enni önállóan), illetve Oxbow Immune Support vagy Multivitamin tablettát.


Ha nem vemhes, akkor semmilyen vitaminra nincs szüksége.


viszont a csincsilla társas állat, kötelező minimum párban tartani, így még egy kislány jó lenne mellé. Két lányka hamar összeszokik és ha elég nagy a ketrecük, akkor utána boldogan élhetnek a következő 20 évben. :) Csak bizonyosodj meg róla, hogy tényleg lány... Ha kell még segítség, írj nyugodtan, szívesen válaszolok bármilyen csincsillás kérdésre.

Az info.welovechin@gmail.com címen elérsz minket (Együtt a Kisállatokért Alapítvány - csincsillás rész) :)

2016. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat. Megfogadom a jó tanácsaitokat.
2016. jún. 7. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!