Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Utazás, költözés törpenyuszival!?

Utazás, költözés törpenyuszival!?

Figyelt kérdés
Kosorrú törpenyuszim most lesz 5 hónapos. 3 hét múlva költözünk Németországba. Kocsival megyünk, az autó hátsó ülése az ő birodalma lesz. Még soha nem utazott ilyen sokat. Éjjel megyünk, hogy nehogy hőgutát kapjon. Hallottam, hogy a nyuszik nem nagyon esznek utazás alatt a stressz miatt. Az a kérdésem, hogy kell-e neki valami probiotikumot vagy valamit adnom? Nem szeretném, hogy bármi baja legyen. Gondoltam rá, hogy viszek az útra a kedvenc zöldségeiből egy keveset, hátha azt elfogadja. Aki utazott már nyuszival megosztaná a tapasztalatait? Köszönöm!

2016. jún. 13. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond, bár stresszes, de kibírja. Azért jó, ha van nálad pl. Bio-lapis, ha netán gond lenne, nem enne majd érkezés után sem vagy valami, akkor kapjon.

A jövőben meg gondoskodj a helyes tartásról (FAJtárs, min. 4 négyzetméter sok kiengedés mellett, tápmentes etetés stb.) mert Németország az egyik olyan ország, ami a legkomolyabban veszi a nyúltartást, rengeteg embernek van is, a 3. legkedveltebb háziállat és eléggé ki tudnak akadni, ha nem tartják helyesen az állatokat. Pl. ha egyedül tartod a nyuszit. Azt hiszem erre törvényük is van már, ha jól tudom, idén vezették be, hogy tilos egyedül tartani, mert állatkínzásnak minősül.

2016. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a társa kint van :) Nem lesz egyedül.
2016. jún. 13. 19:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Egész nap szabadon van ő is és a társa is, aki a párommal van kint. A ketrecbe csak enni járnak meg wc-re. Úgyhogy nincsenek bezárva. :)
2016. jún. 13. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor biztosan szuper életük van! :)

Csak arra figyelj, hogy biztonságosan utazzon, ne csúszkáljon össze-vissza stb.

Ha nagy meleg lenne, folyadékdús táplálékot adj neki, pl. uborka. Meg amit szeret és eszegetne.

2016. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is döntöttem úgy, hogy éjjel utazunk. Hogy ne legyen melege. Uborkát nem szereti, mert elégé finnyás, de az almáért megőrül. Az biztosan lesz nálam :)
2016. jún. 13. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!