Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintettek melyik jobb?

Szerintettek melyik jobb?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és szeretnék egy saját kis állatott visszon anyukám csak a törpenyúlat vagy a törpesün szerintettek melyik jobb?

2016. jún. 13. 20:31
1 2 3 4
 1/32 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
46%
Törpenyuszi,nekem kettő is van,azt tudod simogatni,néha le tudod vinni az udvarra,de csak pórázzal.Én meg 13,5 vagyok.
2016. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
A póráz nagyon rossz a nyulaknak. Bárki aki kicsit is ért hozzájuk nem ajánlja a pórázt. Szerintem a süni aranyosabb de ha simogatni szeretnéd akkor nyuszi. Viszont vigyázz a nyuszikat nem szabad emelgetni.
2016. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%
Ja és igen ha nyuszit akarsz kötelező kettőt venni. A süni szerintem el van magában is és ha szelíd ugyan olyan aranyos mint egy nyuszi.
2016. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Az attól függ, mennyi pénzed, időd és mekkora helyed van rá.

Törpenyusziból minimum kettőt kell tartani, mert a magyar közhiedelemmel ellentétben rendkívül társas lények. Nem véletlenül tiltja törvény a jobb országokban az egyedül tartásukat. Érzékeny állatok, nagyon oda kell figyelni rájuk. A mozgásigényük hatalmas. Min. 2 négyzetméter kell nyulanként, szóval 4 négyzetméter 2 nyúlnak és mellé napi 6-8 órakiengedés. Ha kevesebbet lehet kint, nagyobb hely kell, de fordítva nem működik.

Ha bnt tartod őket, ilyesmi ketrec kell:

[link]

Ha kint:

[link] #tbm=isch&q=kaninchen+au%C3%9Fengehege

Amúgy sokkal több gond van velük, mint a sünivel, de ettől még imádnivaló jószágok és jópofák.

A törpesün tartása lényegesen egyszerűbb, de persze azét vele is van tennivaló.

2016. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
74%

a törpesün éjszaka aktív. nappal tilos bolygatni . este viszont foglalkozni kell vele,különben hamar elvadul.

drága a kajája is és élő rovarokkal is meg kell kínálni. ezenkívül meg kell venni a prémium kategóriás macskaeledeleket neki. +féreghajtás is kötelező.ketrecben nem érdemes tartani. igazából tenyésztők tapasztalatai alapján tudom mondani..sok süni halt már meg amiatt, mert beszorult a lába a ketrecbe vagy felmászott az oldalán és mindig leesett és emiatt pusztult el. ők inkább a terráriumot ajánlják. min 100-120 cm hosszúnak kell lennie és 50-60 cm mélynek.de inkább nagyobb legyen

a nyulakat párban kell tartani. helyigényük több m2. panelba szerintem nem való annyira. én inkább kertes házba ajánlanám, ott könnyebb megfelelő helyet kialakítani nekik. és a kiengedés is egyszerűbb. de persze tudom,hogy van aki panelban tartja és nagyon jó dolguk van a nyulaknak..úgyhogy nem kizárt az sem. náluk a kajákra nem kell olyan sokat költeni. ha vannak vidéki ismerőseid kb ingyen megoldod ezt a részét. max a szénát kell megvenni ,a többi zöldet meg természetből szedni.

a nyulakat viszont évente oltani kell. és ivartalanítani és érdemes.

és még talán annyi különbség van,hogy ők elélnek 10 évig is, míg egy törpesüninél 2-3 év. a szakirodalom többet ír, de attól függetlenül sajnos 2 év körül van az átlag. ha nem lesz elhízva és stresszmentes életet él,akkor van esély többre is. de ritkán látok ilyen. szinte az összes süni el van hízva fogságban, nehéz belőni a kaja mennyiséget. és mozogni sem tudnak olyan sokat, mint a természetben.

2016. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

a válaszokat köszönöm

viszon a sünről mindent tudok és nem 2-3 évig élnek és nagyon nem egyszerű tartani és úgy hogy az első kisebb állatom lesz így nem merem be vállalni

2016. jún. 14. 12:32
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű tartani, de a nyúlnál lényegesen egyszerűbb.
2016. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
és nyulat tíz évre veszel... azért az gyerekként elég nagy felelősség. :)
2016. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Flogeir ***** válasza:
0%

Mindenképpen nyuszi!

Nem tudom miért lenne egyszerűbb a sün tartása a nyuszinál? A nyuszik szépen rászoknak a ketrecben tartott nyuszi wc-re igen egyszerű a takarításuk. Takarmányozni is egyszerűbb, mivel a nyuszi kizárólag növényevő. Széna, teljes értékű gyógyszeres táp, és zöldségek-gyümölcsök jutalomfalatkának. A süni alapvetően rovarevő. A fehérje szükségletét részben pótolhatod tojással, de alapvetően el kell látnod rovarokkal-lárvákkal. Ha anyu a szűk keresztmetszet, akkor ezt mindenképpen meg kell vele beszélni, mert nem biztos, hogy anyu ezzel így első blikkre tisztában van, és lehet hogy dob egy hátast, ha hazaállítasz egy tégely lisztkukaccal.

A nyuszitartáshoz, hogy minél kevesebb gond legyen belőle, tudok segítséget nyújtani, nyugodtan írj privát üzenetet. A fontos, hogy lehetőleg még a vásárlás előtt tájékozódj, mert ha már meg van az állatka, akkor pár nap alatt is rá lehet szokatni olyan dolgokra, amikről utána nehéz leszoktatni. Ebből a szempontból mindegy, hogy milyen kisemlőst veszel.

2016. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Nekem nyuszim van, és én nem ajánlom. Persze amiket olvastam előtte az alapján én is elhittem hogy hűűű aranyos és nem lesz gond vele. De a valóság meg az hogy ugyan tényleg aranyos, de az hogy napi kétszer kell utána takarítani, az valahogy nem a kedvenc szórakozásom, kb ebből áll a nyúltartás, hogy takarítani kell. Legalábbis nálam ez így van, és iszonyat idegesítő. Meg a nyúl nem szereti ha emelgetik, van amelyik azt sem ha simogatják.

Hát én ennyit tudok mondani, ezt tapasztalom... nem ajánlom a nyulat. Ha városi vagy akkor drága is a széna meg alom, minden.

2016. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!