Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért dobbant a nyulam mikor...

Miért dobbant a nyulam mikor meg akarom fogni?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos nyuszim. Van egy kisebb (kb. 1nm) és egy nagyobb ( 5nm) legelője. Amikor a nagyobb legelőn van, és én meg akarom fogni, vagy a közelébe megyek, rögtön morog, dobbant és elmenekül. Pedig én sosem bántom! Mindig minimum 5 perc míg megfogom, mert annyira menekül előlem. Naponta 3-4 órát van kint. És nem nagyon szereti ha a grabancánál fogom meg. Rengeteget babusgatom.

2016. jún. 22. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nyulat nem emelgetünk, ez neki stressz. A nyúl zsákmányállat, ő veszélynek fogja fel, ha a nyakánál emelgeted.. meg amúgy is..
2016. jún. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert fél. Ne emelgesd.
2016. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert okosabb, mint te.
2016. jún. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és ha a hóna alatt fognám meg? amugy minden nyulat így emelgetnek, és ők mégsem félnek.
2016. jún. 22. 16:41
 5/12 anonim válasza:
100%
Mert fél de ez egyértelmű.
2016. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A nyulakat nem emeljük fel! Főleg nem a grabancánál fogva.. azt csak azok teszik, akik vagy nem értenek hozzá a legkevésbé sem vagy baromira nem törődnek szerencsétlennel. Ha már fel akarod emelni, akkor a mellső két lába alatt/között és a fenekénél fogva egyidejűleg kell, el nem fáj neki, de így is fél, mert ösztönösen a ragadozó madarakra emlékezteti. Mindegyik nyúl fél, amiért némelyik nem kapálózik vagy ilyesmi, az csak azért van, mert vagy elfogadja, hogy te erősebb vagy és nem tud mit tenni csak magában rettegni vagy próbálja magát halottnak tettetni, ledermedni és nem mozogni, mert így van esélye megmenekülni vagy ha a grabancánál fogod akkor fáj neki és ha mozog, nyilván még jobban fáj, ezért inkább nem mozog.

Azért dobbant mert már a közeledésed is stressz neki, fél tőled, mivel nem bánsz vele jól, emelgeted, babusgatod, egyik sem jó neki, sőt..

[link]

2016. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm. az a baj hogy máshogy nem tudom kirakni legelni őt. de én ezeket nem tudtam, a nyúltenyésztő mutatta így.
2016. jún. 22. 18:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért mert fél. De mástól is csinálhatja.A te esetedben a félelem az oka.Az én nyuszim például éjszakánként csinálja.
2016. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
most, hogy elolvastam a cikket, rengeteget tanultam! A nyúltenyésztő a nyakszírtet hívta grabancnak érdekes módon. És hogyan tudnék megbarátkozni vele, hogy ha a közelébe megyek, ne féljen?
2016. jún. 22. 18:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Például mielőtt kiveszed megsimized.
2016. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!