Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a hörimnek? Miért...

Mi a baja a hörimnek? Miért csontváz?

Figyelt kérdés
A hörcsögöm leépült, csontváz, dőlöngél,remeg, pedig még két éves sincs. Előző hörcsögöm is így pusztult el. Mit csinálok rosszul? Nem akarok több hörit ezek után, de tudni akarom mit rontottam el. Nagyon fontos, kérlek segítsetek. Válasz nélkül nem lelek békét. :( Köszönöm!

2016. jún. 24. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit sem rontottál el, sajnos 2 év az átlagéletkoruk. :( Mekkora helye van? Mit kap enni? Nem lehet, hogy a melegtől van?
2016. jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Ne félj, nem rontottál el semmit! A hörid csak megöregedett! Sajnos csak ilyen kevés idő adatik meg nekik. Mindig gondolj rá szeretettel! <3

2016. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is így pusztult el 3,5 évesen. Ez az öregség jele. Illetve sokkal mélyebben, és többet alszik.
2016. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen több 27-28 foknál,mert eleve 25 fokig ÉRZIK JÓL magukat,de + 2-3 fokot még bírnak.Legyen jó nagy helye(az én hörimnek 3 emeletes háza van.Mindig friss vize és friss tápláléka (magkeverék,gyümölcs ,zöldség) legyen,a pisis részét az alomnak ilyenkor gyakrabban cseréld a meleg miatt.Legyen bent neki elegendő játék+KERÉK.

Ha a fent leírtak szerint tartod a höridet,akkor még néhány opció:

Hörcsögbetegségek:

Izomelfajulás:Oka:e-vitamin hiányTünete:leépülés,kevesebb mozgás

Hasmenés:Nézd meg az ürülékét,nincs e hasmenése.Ok:nem megfelelő táplálás

Lehet bélférge:A belső élősködők közül a végbélben élő, hengeres testű és a vékonybélben élő lapos, több ízből álló férget kell megemlíteni, melyek nyugtalanítják a hörcsögöt, hasmenést, súlycsökkenést okozhatnak. Kezelésük a takarmányba keverhető tetramizol vagy levamizollal történhet.

Tünet:lefogyás,leépülés,hasmenés(is lehet)


Ha a fent leírt betegségek egyikében gyanakszol,azonnal ÁLLATORVOS,mert mindegyik halálos lehet.


De lehet hogy egyszerűen csak idős.Bár ha nincs két éves nem mondanám annak.Inkább a középkor vége felé halad.


Nyugodtan lehet még hörcsögöd,nem biztos ,hogy Te rontottál el valamit,gondold át amiket leírtam(legfelül) ha mindegyiket úgy csináltad szinte biztos hogy nem vagy hibás.A magkeveréket mindig tapasztalt,megbízható ÁLLATKERESKEDÉSBEN vásárold(igen,van ilyen állatkereskedés).

Remélem ezután sem fejezed be a höritartást,hiszen nagyon édes,hálás kis állatok.

Remélem segítettem,írd meg a fejleményeket.

2016. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,ilyenkor a nagy nyári melegben javaslom,hogy a magkeveréket rakd hűtőbe,hogy ne romoljon meg,mert ha megromlik apró kis férgek lehetnek benne,illetve ilyen fehér hálós lesz.Mielőtt eteted a hörid az előtt egy órával vedd ki a hűtőből az ételét, hogy ne legyen neki hideg.Ha még van kérdésed írj,szívesen válaszolok.
2016. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A dülöngélés, remegés tényleg az öregség jele, ismerős nekem is...Meg többször előfordult, hogy nem mondtak igazat az állatkereskedésben a hörcsög koráról, és idősebb volt, mint mondták. Kövérkés hörcsögeim a kor előrehaladtával mind lefogytak, pedig ugyanazt ették. Versele Laga Hamster Nature tápot ajánlom.
2016. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokkal jobban érzem magam, miután végigolvastam őket. Van bent azaz volt bent nála egy nagy kerék, szegénykém ott aludt mellette. Vigyázok az eledelükre, biztos, hogy nem romlanak meg, mert van nyulam meg tmalacom, tehát gyorsan cserélődnek a különböző fajtájú keverékek. Volt bent nála itató, azonban nem használta. Van valami ötlet miért nem? (A vizet zöldség, gyümölcs formájában kapták.)
2016. jún. 25. 15:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elég folyadékhoz jutott a zöldségek és a gyümölcsök mennyiségéből. De azért az itató maradjon bent, biztos, ami biztos alapon. :)
2016. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az vagyok ,aki olyan sokat írt:)

Valószínű elég volt neki a zöldségekből a víz:)

Az enyém is ritkán iszik az itatóból

De azért hagyd bent neki,hátha néha-néha iszogat :)

2016. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, bent lesz nála. Még van két hörim, bár az egyik az idosebb mint aki most halt meg, meg sovány. De az az egy még kicsike :) Köszönöm mindenkinek válaszát!:*
2016. jún. 25. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!