Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bent tartott nyúl alá mit...

Bent tartott nyúl alá mit tesztek?

Figyelt kérdés
Jelenleg szőnyeg van alatta, 2 hete, mert ez volt olcsón, de persze már szét kaparta, rágva van, takarítani nehéz, beleragad a széna. Szóval kell valami más, amit könnyű takarítani és nem is megy szét olyan hamar. De mi legyen az?
2016. júl. 4. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém alá szalmát teszünk.A keményebb szálút nem hordja szét.Forgáccsal is próbálkoztunk de az ráragadt a szőrére,széthordata meg minden úgyhogy azt nem ajánlom.Szóval szalma.
2016. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire számít, de 2.5x1.2 méteres helyen van. Szóval ekkora helyre kéne valami.
2016. júl. 4. 20:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Szórd fel szalmával neki. Alomanyagnak évtizedek óta ezt használják az állattartásban. Nincs is tőle jobb, én tapasztaltam.
2016. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem macskaalomról beszéltem.Hanem FORGÁCSRÓL.Azt hiszem nem vagy tisztában a jelentésével.És BENTTARTOTT nyusziról beszéltem.Nem értem mért kell ilyen agresszívan visszaírni amikor más válaszol.
2016. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én nem írtam agresszívan, csak leírtam hogy miről van szó. Bent tartott nyuszi alá nem szoktak szalmát, se forgácsot, se semmi hasonlót tenni, mivel nem piszkít maga alá, ezek az alomtálba valók ahova kakil és pisil. Nem oda ahol eszik, alszik, játszik. Szóval remélem már értitek mit keresek alá, pl gumiszőnyeg vagy parketta, de ezek drágának tűnnek és nem tudom mi az ami jó egyáltalán, nem rágja, nem káros, nem extra drága, stb.

És köszönöm a válaszokat mindenképp, nem akartam agresszívnak tűnni tényleg. Csak valahogy úgy érzem nem értjük egymást.

2016. júl. 4. 21:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszolók! Ahogy a kérdező is írja, nyuszi alá NEM kell semmiféle alom, se forgács, se szalma, se semmi. Egyrészt, mert fölösleges, hiszen szobatiszta. Másrészt, mert nem szeretik, valószínűleg úgyis kitúrják maguk alól. Harmadrészt könnyen baj lehet belőle, pl. talpfekélyt kapnak.


Kérdező, szerintem a legjobb a PVC, mert viszonylag olcsó és jól takarítható, de úgy csináld, hogy a PVC széle a ketrec rácsán kilógjon egy icipicit, hogy ne legyen olyan könnyen megkezdhető rágható felület, mert nem tesz jót, ha megeszi a nyuszi. Ja és olyan felületűt válassz, ami kevésbé csúszós.

2016. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves előző igenis kell alá a széna.Ugyanis annyira nem szobatiszta.És nagyon szeretik nem túrják ki maguk alól.
2016. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Eddig szalmáról és forgácsról volt szó, nem szénáról.

A szénát némelyik nyuszi szereti, ha van alatta, de nem mind. A többségük nem szereti, ha bármi is van alattuk. Viszont elsősorban ez nem szeretem vagy nem szeretem kérdése. Nagyon gyakori a ketrec teljes almozása miatt kialakuló talpfekély. Plusz teljesen fölösleges, csak beleragad a szőrbe, nehezíti a takarítást, kosz és poros, ami sem nekünk, sem a nyuszinak nem jó. Igenis szobatiszta állatok, ha nem össze-vissza rakjuk az almot. Néha van, hogy máshová piszkítanak, de az jelölés és nem pedig azért van, mert nem szobatiszta. Ivartalanítással megszűnik ez is. Ritka esetben meg betegség okozza, ha a nyuszi nem szobatiszta.

A lényeg, hogy egészségügyi szempontból (is) rossz az, ha van alattuk alom.

2016. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ki beszélt itt alomról.Az csak a nyuszi wc-jébe kell.És vannak nyuszik akik igenis szeretik maguk alatt a szalmát.A szénát meg megeszik.
2016. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Ne haragudj, de tényleg ennyire értetlen vagy?

Eddig nem szénáról, hanem forgácsról és szalmáról volt szó, ami alom. Tehát alomról beszéltünk, ami igen, csak a vécébe való (bár oda sem ez, hanem fapellet inkább). A széna táplálék, amit a legtöbb nyuszi jobban szeret a földről enni, mint szénatartóból. Az almot (forgács, szalma stb.) pedig a legtöbb nyuszi nem szereti maga alatt, de ez nyilván nem azt jelent, hogy egyik sem. Eddig is ezt mondtam.. an, amelyik szereti, de a többségük nem. Viszont ez továbbra sem szeret-nem szeret kérdés. Nem az a legfontosabb, hogy a nyuszi szereti-e, hanem hogy nem tesz jót az egészségének, ha van alatta valami. Ezt tényleg nehéz megérteni?

2016. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!