Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kisállatom valamiért nem...

A kisállatom valamiért nem akar hozzám szokni. Miért?

Figyelt kérdés

Nagyjàból 2 hónapja van nálam egy afrikai fehérhasú törpesüni lány,kb 2 éves.

Előtte volt egy ugyanilyenem, és jelenleg rajta kivul is tartok egyet, csak másik háztartásban.

Az az észrevételem, hogy amikor kézbevenném, azonnal ki akar szabadulni, ha megmoccanok azonnal osszegombolyodik, és puffog.

Nem értem mi lehet a probléma, óvatosan próbalok hozzà közeledni.

Mielőtt elhoztam volna magamhoz, egy másik sünivel volt egy háztartásban (őt is gondozom), de nem nagyon voltak egyutt csak ha kivettem őket futkosni. Amúgy ez a suni is amirol a kerdest irtam, elegge eleven, amikor kirakom futkosni mocorog, bemászik a bútorok és a ketrece mögé, valamint este is futkos a sajat ketrecében, valamint van bent egy futókereke és azon is edz.

A kedvenc tápját kapja, szokott kapni gyümölcsöt és tojást is.

Mi lehet a probléma? Milyen tippeket tudtok, amivel megbarátkozik velem a kisállatom?

(a masik suninel nem volt ilyen gond.)



2016. júl. 17. 01:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. Szerintem simán csak ilyen a természete.
2016. júl. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
próbáld meg minden este ugyanakkor kivenni, tedd az öledbe, és hagyd hogy megnyugodjon, és magától engedjen fel. De nem minden süni egyforma, lehet hogy ezzel a módszerrel megbarátkoztok néhány hónap vagy év alatt, de az is lehet, hogy sose lesz szelíd.
2016. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!