Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak jó lesz ez a...

Törpenyuszinak jó lesz ez a növény "mix"?

Figyelt kérdés

A mai napon szedtem a törpenyuszimnak egy kis füvet, kamilla (?) és pitypang virágot, tyúkhúrt, lóherét és még 1-2 olyan növényt amit nem igazán tudtam beazonosítani, ezért inkább megkérdezem tőletek, hogy szerintetek a belinkelt képeken szereplő növények megfelelőek-e egy törpenyuszkónak?

Kitettem az erkélyre, kicsit szárítok rajta, mióta itt van nálam nem kapott friss zöldet, nem szeretném, hogy hasmenést kapjon (még jobban..)

Eddig bolti szénát kapott, de egy pár napja nem igazán eszi, kicsit hasmenése volt, ezért elvittem állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy minden bizonnyal a széna hiánya az oka, az pedig azért, mert nem elég zöld.

Valaki tudna segíteni, hogy jók-e ezek a növények? Nem kap tőlük hasmenést?


1. [link]


2. [link]


3. [link]


4. [link]


5. [link]


6. [link]


7. [link]


8. [link]


2016. júl. 31. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
En szoktam ilyet adnu a nyudzimnak es semmi baja mar 7 eves mult
2016. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szárítsd meg, a lóherét mindenképpen.


A pitypangot megeheti simán, de ha frisset akarsz neki adni, akkor inkább zöldségek, esetleg alma.

2016. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az ilyen mindenféle össze vissza tépett növényt meg inkább ne add neki, igazából nem fog senki leülni és egyenként behatározni itt őket, ki tudja melyik micsoda
2016. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már száradnak kint az erkélyen :)

A pitypangból adtam neki, úgy láttam nagyon-nagyon ízlett neki :)


Nem össze-vissza tépkedtem őket, nagybátyáméknak is volt nyuszkójuk, olyanokat téptem amik "ismerősek" számomra, de biztos ami biztos elven, inkább feltettem ide, hátha van aki egyenként be tudja határozni (bár sztem a java részét behatároztam).

2016. júl. 31. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindegyik oké kivéve azt a sárga növényt.Ha az gyermekláncfű akkor rendben, de ha más akkor nem. A lóherét szárítva add, a többit nem muszáj.Egyébként menj fel a nyuszinfo nevű oldalra ott minden ilyesmi táplálkozással kapcsolatos dolgot megtalálsz.Ja és a szénával kapcsolatban pedig a bolti rossz, és abban minden van csak széna nem.Mi is olyat használtunk a nyuszkóknak de aztán az szomszédainktól kapunk rendes mezei szénát.Sok sikert!
2016. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Igen, sajnos mi meg is jártuk vele, pedig nem is az a nagyon "csúnya" volt...

Az a sárga ami a képen van, az akarna lenni, de szedtem másféle sárgát is, bár abból csak pár db-ot, valószínűleg megéreztem, hogy azt inkább hanyagolni kéne.. :D

Még annyit kérdeznék, hogy ezt a "mix-et" kiszárítva (kb. mint a széna) nem adhatom neki széna helyett?

Mert végül is a széna is fűből áll, csak ezért kérdezem.

2016. júl. 31. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!Hát szerintem az nem lenne jó széna.Az a baj hogy ezeket a növényeket te csak megfonnyasztani tudod, szárítani nem.Különben nem lenne rossz ötlet.(előző vagyok)
2016. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell őket megszárítani, frissen egészségesebb és ha a nyuszi nem kap tápot, nem is valószínű, hogy hasmenése vagy más baja lenne tőlük. Táp ugye meg nem kell a nyusziknak. Minden új táplálékot lassan kell bevezetni. Nem kell szárítani, csak egyszerűen keveset adj belőle. Aztán fokozatosan lehet egyre többet. Ezek egyébként a legegészségesebb, legtermészetesebb táplálékai egy nyúlnak, erre fejlett ki a szervezetük..

Amúgy az nem kamilla, hanem százszorszép, de eheti a nyuszi. A 6. szerintem boglárka, azt nem kéne. A többi mind mehet frissen (is).

2016. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket, nagyon kedvesek vagytok! :)

Rendben, csak gondoltam hátha.. :) Próbálok neki akkor valami normálisabb szénát nézni, ami szép zöld és nem pedig a sárgulni kezdő.

Igen, arra már rájöttem, hogy százszorszép :(. Jobban örültem volna, ha kamilla, de már kapott belőle 1-2 darabot és előszeretettel elfogyasztotta :)

Kapott frissen egy keveset (picit azért hagytam az erkélyen, ici-picit nyirkosnak éreztem) és 1-2 "gaz" egész jól meg/kiszáradt, azokból is kapott, leginkább a százszorszépet, a pitypang virágot, lóherét, és a tyúkhúrt "piszkálta" ki, ette meg :-)

Így visszagondolva, lehet, hogy nem kellett volna itt bénáskodnom, de így tudom nyugodt szívvel adni neki a növényeket!! :)

2016. aug. 1. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!