Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezekből a tápokból mennyit...

Ezekből a tápokból mennyit kell adni a nyusziknak?

Figyelt kérdés
2 mini nyuszim van. Az egyik 1 kilós és 5 hónapos a másik 0,5 kilós és 3 hónapos. Versele-laga cuni complete és versele-laga cuni nature tápot kapnak zabbal és árpával keverve. Ezeket 1/4 aránnyal keverem össze. Az a mennyiség amit a tenyésztő mondott kevés mivel észrevehetően fogytak, de nem merem megemelni az adagot, nehogy valami bajuk legyen. A tenyésztő szerint bőven elég nekik. A kisebb 1 evőkanállal kap naponta, a nagyobb pedig 3 evőkanállal. 1 evőkanálba kb 10 gramm fér. Légyszives segítsetek, hogy fel merjem-e emelni a napi adagot.
2016. júl. 31. 18:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Naponta hány alkalommal adsz nekik enni? Kapnak mást is? Mert ezektől is függ ám.
2016. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hú, mindjárt írják, hogy nehogy adj tápot a nyusziknak...(én meg le leszek pontozva).

Szóval, a cuni naturet én elhagynám, a Complete sokkal jobb. A magokhoz nem tudok sajna hozzászólni, az enyém sose kapott, és nem olvastam utána.

Ha látod, hogy fogynak, akkor én egy kicsivel többet adnék nekik, mondjuk ha csak egy nap egyszer kapnak, akkor bevezetnék egy második alkalmat is, és úgy egynegyeddel több tápot osztanék el két felé.

Még elvileg növésben vannak, utána azért csökkenteni lehetne, ha már kifejlődtek.

Viszont azt nem írtad, miket kapnak még enni.

2016. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, bocsi. Az adagjukat el szoktam osztani napi 2 etetésre, reggel és este. Széna mindig van előttük, illetve heti háromszor kapnak répát és almát. Többet szoktam eléjük rakni és kapnak kb fél-másfél órát, hogy megegyék utána elveszem a maradékot. Elég sokat ki vannak engedve és ott tudnak friss füvet legelni, meg szoktam nekik 2-3 szál szárított lucernát adni.
2016. júl. 31. 19:12
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerintem azért is kevés lehet a táp mivel lemozogják. Ott ketrecekbe voltak bezárva, itt viszont napi 4-5 órát ki vannak engedve, ha több időt vagyok itthon akkor van mikor többet.
2016. júl. 31. 19:13
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
A nyúl nem rágcsáló, nem kell neki magvakat adni...
2016. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A tenyésztő is így adta nekik, szóval nem szeretném tőlük elvenni.
2016. júl. 31. 19:31
 7/20 anonim ***** válasza:

nyúlnak nem kell táp!! állatorvos szülőknek jobban hiszek, mint egy tenyésztőnek(már ha tényleg az)

ha azt akarod, hogy rövid ideig éljen, akkor tökéletes a táp. ha szép hosszú életet szeretnél neki, akkor széna, füvek, gyógynövények. ennyi..

2016. aug. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Valóban nem kell táp, mert az káros és ezer meg egy betegséget okoz. Ráadásul hizlal és eltelíti a nyuszit, emiatt kevesebbet eszik a fontosabb tápanyagokból, plusz a fogai koptatását is hátráltatja.

Széna és víz mellett elsősorban gyógynövények, fűfélék kellenek, amiket ingyen is leszedhetsz egy mezőről. Zöldségzöldeket és leveles zöldségeket is kaphatnak minden nap, csak a gyökeres részből és a gyümölcsökből kell kevesebb, mert nagyon cukrosak meg amúgy sem az a fő eleségük.

Magvakat kaphatnak néha, de ne minden nap, csak heti egyszer max 1 evőkanállal mindkettő (vagy a kisebb csak féllel, ha úgy van, de nem értem, hogy eteted őket külön, ha együtt vannak, mert a nyuszikat ugye fajtárssal kell (vagy kéne) tartani és nyilván egy ketrecben).

Ajánlom a nyuszinfot, olvasd el a táplálkozásról szóló részt. A tápokról is szépen elír mindent.

2016. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Külön ketrecbe vannak, viszont együttengedem ki öket. Egy csomo helyen olvastam hogy minimálisan kell tápmert vannak benne vitaminok. És ami az állatorvos szülőket illeti, tudod mióta majdnem megölték az akita kutyusomat azóta nem igazán hiszek nekik.
2016. aug. 1. 13:48
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem kell, mert ha helyesen eteted, akkor a friss növényekből megkapnak minden szükséges vitamint és tápanyagot. Azok szokták mondani, hogy kell, akik csak tápot, szénát és kevés zöldet adnak a nyuszinak - ami egészségtelen így. A szénában ugyanis alig van némi vitamin és tápanyag. A tápban viszont túl sok van és nem abban a mennyiségben, ahogy a nyuszinak kellene. Ne adj neki tápot.

Ezt meg olvasd el:

[link]

Annak pedig nem sok értelme van, ha külön ketrecben vannak és együtt engeded ki őket.. sőt a elgtöbb nyuszit ez csak stresszeli, könnyebben összekapnak, nehezebb a barátkozás és a barátság fenntartása. Miért nincsenek együtt állandóan? Az lenne nekik a jó, hisz napi 24 órában igénylik a fajtársat, azaz azt, hogy ők döntsék el, mikor akarnak együtt lenni és mikor nem.

2016. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!