Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez így rossz a nyusziknak?

Ez így rossz a nyusziknak?

Figyelt kérdés

Van 2 törpenyuszim

Utána olvastam a tartásuknak,és MINDENHOL azt írják,hogy a ketrec mérete 100*50 cm.Az én nyusziaimnak ekkora is a ketrecük.Viszont van ahol azt olvastam hogy ez mégis csak kicsi,és 3-4 nm legyen a ketrecük...Csak hogy ekkora helyet nem tudok nekik biztosítani...Minnél többször kiengedem őket(naponta változó,hogy mennyi időre,de 1-2 óra minden nap lenne,hétvégén,szünetekben több is)

Ez most így rossz?

Milyen játékokat tegyek be nekik?

Azt olvastam szeretik a labdát,meg szeretnek ásni,és sokan azt mondják,hogy jó a wc papír guriga.Az nem árt nekik?



2015. nov. 30. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2 nyuszinak a 100*50 nagyon, nagyon pici. Egy óra kiengedés szinte semmit nem ér! (A nyúl mozgásigénye megegyezik a macskáéval... de ha mindent elolvastál a nyulakról, akkor ezt már úgyis tudod:S)
2015. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mekkora lenne az ideális méret?

De eskü h mindenhol ez van és képeknél is ekkoráthoz ki

2015. nov. 30. 18:50
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is pont ugyanilyen problémám volt. Hát nem valami jó,de próbáld meg minél előbb megoldani ezt a problémát úgy,hogy mondjuk ha van nálatok raklap vagy valami hasonló falécetek,akkor ha azt összeszögelitek és úgy hozzátoldod a ketrecükhöz,máris jobb lett a nyusziknak. De ha nincs nálatok semmi fa akkor lehet venni lambériát viszonylag olcsón akkor azzal is jó. Ezt lehet különböző méretűre csinálni, minél nagyobb annál jobb. És máris nagyobb lett a ketrecük. :) Amúgy,amíg ilyen kicsi a helyük ne rakj be játékokat,mert nem férnek el. De azért valami fadarabot berakhatsz nekik,azzal elvannak.De ha majd esetleg ki lesz bővítve,akkor nyugodtan rakhatsz be wc papír gurigát.
2015. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Barkácsolni nemigen tudok...

De nézem a neten és ennél nagyobb ketrecet NEM ÁRULNAK

Szóval nem hinném hogy én vagyok az állatkínzó

2015. nov. 30. 18:58
 5/16 A kérdező kommentje:

Első

Igen,mindent elolvastam

Ès most lehet mondani,hogy állatkínzás,de egyszerűen NEM LEHET KAPNI NAGYOBBAT.Ez alapján mindenki helytelenül tartja nyulát?

2015. nov. 30. 19:08
 6/16 anonim ***** válasza:
De árulnak nagyobb ketrecet...pl emeletes ketrecet,az is jó lehet nekik :) a wc papír guriga nem árt nekik elrágcsálgatják :) illetve a csörgőket is szeretik dobálgatni :)
2015. nov. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi.Sztem az emeletes ketrec nem nagyobb mert a lépcső foglalja a helyet.Lehet hogy veszek nekik egy kifutót,de nem biztos.De mivel törpenyuszik nem rűnik kicsinek a ketrec
2015. nov. 30. 19:16
 8/16 A kérdező kommentje:
Abból se tudok extra nagy méretűt,de lesz akkora mint a ketrec és akklr 2× akkora helyük lesz :)
2015. nov. 30. 19:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Hogyne árulnának nagyobbat. Én fressnapfban vettem 120*60-as ketrecet, de van 160-as is. Meg az óriás sarokketrec 100*100-as. Olyat szerettem volna, de nincs olyan sarok a szobában, ahol elférne.

A 100*50 EGY nyuszira vonatkozik. Nyuszi játékra keress rá a neten, vannak könnyen elkészíthető játékok.

2015. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt törpenyúl simán végigér a ketrecben keresztben. Hamar ki fogják nőni a jelenlegit. A wc, meg a házikó mellett 2 nyúllal pont tele is lesz.
2015. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!